آموزش 4 روش اتصال گوشی اندروید به ویندوز 10 – جدیدترین اخبار روز

با وجود حذف بسیاری از اپلیکیشن ها و ابزارها در نسخه core،امنیت بهتری خواهید داشت و سطح تماس با دنیای بیرون نیز بطور قابل توجهی کاهش مییابد. در سازمان های بزرگ با این کار هزینه ها کاهش پیدا میکند و کنترل بهتری بر روی سیستم ها خواهید داشت. همانگونه که بانک ها باید زیر نظر بانک مرکزی فعالیت کرده تا هیچگونه تخلف مالی و اداری نداشته باشند، بروکرها نیز باید تحت نظر یک نهاد مالی بزرگ و بین المللی فعالیت داشته باشند. ویژگیهای کلیدی در این نسخه توانایی استفاده از یک سرور به عنوان یک سرور اطلاعات اینترنتی بود که اکنون به نام خدمات اطلاعات اینترنت (IIS) شناخته میشود.

شرکت مایکروسافت نسخه ای از سیستم عامل را مختص سرویس دهی تولید کرده است. فقط آن را بارگیری و باز کنید ، سپس از کادر محاوره ای Install را انتخاب کنید. بسیاری از سازمان ها تلاش دارند از سیستم ذخیره سازی SAN استفاده کنند. مایکروسافت پشتیبانی ارتباطات بیشتری را برای شرکتها در یک محیط با هر دو سرور ویندوز NT و NetWare اضافه کرد تا کاربران با یک اعتبار واحد، بتوانند از هر دوی آنها خدمات دریافت کنند. Shell یک برنامه کامپیوتری بوده که دستورات را از طریق صفحهکلید دریافت کرده، آنها را پردازش میکند و سپس جهت اجرا به سیستمعامل میفرستد.

Shell از زمان عرضه سیستمعامل Multics در سال 1969 وجود داشته و ویندوز نیز در نوامبر 1985، نسخه Shell مختص به خود را معرفی کرد. درآمد این تیم و سودی که باید در قبال سال ها کوشش و عرضه نرم افزار داشته باشد از کجا تامین میشود؟ اگرچه سازندگان برنامههای اندرویدی قصد نداشتن که برنامههای خود را در ویندوز به اجرا در بیاورند اما به خاطر راحتی کاربران و عملکرد بهتر این برنامهها یک سری از برنامههای مشخص شده را برای ویندوز ۱۰ طراحی کردند. مایکروسافت تعدادی از ویژگیهای ابری را برای ویندوز سرور ۲۰۱۲ تعبیه کرده است، تا آنجا که به «Cloud OS» شناخته میشود.

این فایل را میتوانید به دو روش دریافت و دانلود کنید:دانلود مستقیم از مایکروسافت: با مراجعه به درگاه دانلودِ سایت مایکروسافت میتوانید آخرین نسخه از ویندوز 10 و ویندوز 11 را دانلود کنید. نیاز است که حتما آخرین بیلد را دریافت کرده باشید، در غیر این صورت هنگام آپگرید کردن به مشکل بر می خورید. این بخش تکامل یافته است و میتوانید وضعیت آب و هوا و اخبار را در شرایط بهتری نسبت به ویندوز ۱۰ دریافت کنید. با این حال امروز در گزارشی می شنویم که نصب فایل APK اندروید روی ویندوز ۱۱ بدون محدودیت و از هر منبعی ممکن است.

ویندوز ۲۰۰۰، Active Directory را معرفی کرد که سرویسی است که اطلاعات مربوط به اشیاء شبکه، از جمله دادهها، سیستمها و خدمات کاربر را ذخیره و مدیریت میکند. با این حال روشهایی برای دور زدن محدودیتهای مربوط به پردازنده و TPM و مشکل نصب نشدن ویندوز 11 وجود دارد که در این مطلب به آنها اشاره کردیم. Cmdletها دستورات PowerShell قدرتمندی هستند که از طریق آنها میتوانید اعمال ساده همانند کپی کردن تا اعمال پیشرفتهتر را در PowerShell انجام دهید. تفاوت کلیدی بین این دو انتخاب تعداد ماشین های مجازی است که میتوانید بر روی آنها راه اندازی کنید. ناگفته نماند عمده تفاوت ویندوز 11 با نسل قبلی یعنی ویندوز 10 به تغییرات ظاهری آن خلاصه میشود.

H را همزمان با هم فشار دهید. در این زمان احتمالاً اعلانی مشاهده میکنید که باید کلیدی را بزنید تا سیستم از روی CD یا DVD بوت شود؛ یک کلید کیبرد را فشار دهید تا سیستم از روی دیسک بوت شود. اکنون PowerShell به کاربران اجازه میدهد که کارهایی گسترده از قبیل خودکارسازی وظایف تکراری، مدیریت شبکه، تا مواردی که نیازمند دقت و خلاقیت بیشتری هستند (همانند طراحی وب) را انجام دهند. در این مطلب انزل وب قصد داریم به آموزش فعال سازی آپدیت جدید ویندوز ۱۰ بپردازیم.

مایکروسافت IIS، ویژگی وب سرور را سخت تر کرد و خدمات پیش فرض را غیر فعال کرد تا فرصتهای بهره برداری را کاهش دهد. کاربرد ویندوز سرور ۲۰۰۳ این است که به مدیران اجازه میداد که یک تابع خاص مانند کنترل کننده دامنه یا سرور DNS را، برای یک سرور اختصاص دهند. مایکروسافت Nano Server را معرفی کرد، که یک گزینه حداقل استفاده از سرور برای افزایش امنیت با کاهش بردار حمله (attack vector) بود. به جای خرید ابزارهای اضافی و نرم افزارهای گران قیمت، سازمان ها میتوانند از همان دیسک های ارزان قیمت خود استفاده کنند و یک SAN مجازی نرم افزاری بر روی ویندوز سرور ایجاد کنند.

AndY هم روی ویندوز و هم روی سیستم عامل مک در دسترس است و همچنین امکان روت شدن نیز دارد تا افراد بتوانند از اپلیکیشنهای نیازمند روت در این امولاتور اندروید استفاده کنند. زیرا رگوله های معتبر معمولا به ایرانیان پاسخ نمی دهند و بروکرها را مجبور به قطع ارتباط با ایرانیان می کنند. اما میزان بیش از حد اعلان ها می تواند مساله ای آزاردهنده باشد، به ویژه زمانی که اعلان های غیرضروری را به این ترکیب اضافه کنید. اگر یک کاربر عادی هستید بهتر است به سراغ این برنامه نروید، اما اگر میخواهید به عنوان یک برنامهنویس و برای تست اپلیکیشنهای خود از یک شبیه ساز اندروید روی ویندوز استفاده کنید، بهترین گزینه همین Android Studio است.

فارغ از اینها، با توجه به ویژگی هایی که نسخه جدید ویندوز دارد، مشخص است که برای گیم و گیمر ها بهینه سازی شده است و حتی مایکروسافت پیشنهاد داده تا برای اجرای این ویندوز، از کارت گرافیکی که حداقل دایرکت اکس 12 را پشتیبانی کند استفاده کنید. مثلا می توان گفت که میز کار در ویندوز یک نوع پوسته گرافیکی محسوب می شود که باعث می شود انسان بتواند با ماشین ارتباط برقرار کند و برعکس. در ویندوز سرور، این امکان را دارید که سیستم عامل را بدون رابط گرافیکی نیزنصب کنید، به این نسخه Core گفته میشود.

اگر دستورات را بهترتیب وارد کرده باشید، آنگاه اسکریپت موردنظر نیز بدون مشکل اجرا خواهد شد. اشاره کرد. در اینجا نیز باید “mshaa” را با نام کاربری خود عوض کنید. همچنین اگر دوست داشتید تا پوشه ی تنظیمات شما نام دیگری غیر از God Mode داشته باشد، می توانید به جای کلمه ی God Mode، کلمه ی مورد نظر خود را وارد کنید. فست بوت از روشی متفاوت برای خاموش کردن ویندوز استفاده میکند.

تهیه نسخه پشتیبان همیشه اولین قدم برای انجام بروزرسانی جدید است. با توجه به سختافزار رایانه که شامل پردازنده، کارت گرافیک، و هارد درایوها میشود، شما باید از یک نسخه از اندروید که از سوی توسعهدهندگان شخص ثالث تهیه شده است استفاده کنید و توزیع خاصی را پیدا کنید که از دستگاه شما پشتیبانی کند. نکته: از قسمتهایی که تغییر می دهید حتما یک فایل backup تهیه کنید. Cmdlet یکی از مهمترین جنبههای PowerShell است. مثلا دستور Get-Help مفیدترین دستور در این رابطه بوده و با استفاده از آن میتوانید ببینید که یک Cmdlet خاص چه کارهایی انجام داده، چه پارامترهایی دارد و همچنین با روشهای گوناگون استفاده از آن نیز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید