برگرداندان ویندوز 8

استفاده از ویژگی برنامه Your Phone ، فعلا فقط در دستگاه های سامسونگ پشتیبانی می شود و شاید بعضی از برنامه های اندرویدی، از این ویژگی پشتیبانی نکنند. برای اینکه بتونید راحت تر بفهمید که سخت افزار مورد نیاز برای هر ویندوزی چیه ، در وب سایت علم فردا جستجو کنید یا اینکه می تونید به انگلیسی تو گوگل جستجو کنیدمثلا Windows 7 system requirements اینجوری خیلی زود به هدف تون می رسید . ابتدا دیسک بوت ویندزر که دارای فایلهایNtldr ،Ntdetect.com ، Boot.ini است، را درست کنید و مطمئن باشید که فایل Boot.ini روی هادری که سیستم عامل ویندوز روی آن نصب است، نصب شده باشد.

کاربران Windows 10 Home باید از نرم افزارهای جانبی مخصوص رمزنگاری هارد دیسک همچون VeraCrypt استفاده کنند. اگر در محیط اداری خود یک شبکه ایجاد کرده و روی یکی از سیستمها، اکتیو دایرکتوری نصب کردهاید، هر لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ تنها در صورت استفاده از ویندوز 10 پرو قادر به جوین شدن به دامین خواهد بود. بعد از هر مرتبه رویت یک باگ در سیستم عامل، توسعهدهندگان خیلی سریع آن را پچ کرده و در قالب یک بهروزرسانی نرم افزاری در اختیارتان قرار میدهند.

در مقایسه با قابلیت بالا، Assigned Access بیشتر برای کاربران خانگی کاربرد دارد. اگرچه قابلیت ها و ویژگی هایی که در این نسخه ارائه شدهاند بیشتر از ورژن پرو است اما اغلب این قابلیت ها اصلا برای یک کاربر معمولی قابل استفاده نیستند! از طرفی دیگر، برای همه ویژگیها و نرم افزارهایی که به صورت پیشفرض، یکپارچه با ویندوز 10 پرو عرضه میشوند، جایگزینی رایگان وجود دارد. میتوانید از سایر نرم افزارهای مخصوص سیستم عاملهای ویندوز که به منظور ریموت زدن توسعه پیدا کردهاند استفاده کنید. تا مدتی قبل، کاربران ویندوز 10 هوم هیچ حق انتخابی برای مشخص کردن بازه زمانی دلخواه به منظور دریافت آپدیت نداشتند، چرا که این کار به صورت خودکار صورت میگرفت.

مقایسه ویندوز 10 هوم و پرو مشخص کرد این ویژگی در نسخه مخصوص کاربران خانگی وجود ندارد. در صورت وجود بهروزرسانی نرم افزاری جدید، میتوانید نصب آن را به زمانی دیگر در آینده موکول کنید. از آن جایی که BitLocker Encryption با سیستم عامل یکپارچه شده است، کاربران با اعتماد بیشتری از آن استفاده میکنند. روشهایی برای برطرف کردن این نقص طراحی در ویندوز ۱۱ وجود دارد که مایکروسافت مانع استفاده از بسیاری از آنها شده است؛ اما شما میتوانید با استفاده از ترفندی نسبتاً ساده منوی راستکلیک جدیدترین نسخه ویندوز را مانند منوی راستکلیک ویندوز ۱۰ کنید.

این سه مرورگر، تصویر کاملی از تقلای مایکروسافت در دنیای مرورگرهای وب در دهه گذشته بوده است. از این رو این نسخه برای بررسی و مقایسهی راندمان با ویندوز 10 واجد شرایط است. به عقیده ما اگر یک کاربر معمولی هستید و میخواهید به طور نرمال و عادی از ویندوز استفاده کنید، ورژن پرو انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود اما اگر به عنوان یک کاربر حرفهای میخواهید از ویندوز 10 در محیط های شرکتی استفاده نمایید، میتوانید نسخه اینترپرایز این سیستم عامل را برگزینید. مایکروسافت غالبا بروزرسانی های کوچکی را برطرف می کند که در آن اشکالات و خطاهای نسخه های قدیمی برطرف می شوند.

طبیعتا همچنین قابلیتی برای یک فرد که در منزل و کامپیوتر شخصی خودش از ویندوز 10 استفاده میکند هیچ کاربردی ندارد و فقط میتواند برای کامپیوترهای شرکتی مناسب باشد. این قابلیت سبب میشود که یک ایزولهسازی امنیتی مجازی به وجود آید و به موجب آن فقط کاربرانی قادر به ساین این (Sign in) شدن در ویندوز باشند که به آن ها دسترسی ویژه داده شده و به نوعی کاربر ممتاز تعریف شوند. این نسخه از ویندوز برای استفاده های کلی روان تر و بنظر سریع تر است، چیزی که از نظر من قابل توجه ترین نکته در سیستم ضعیفِ Athlon II X4 ما بود.

در این مقاله میخواهیم به این سوال پاسخ دهیم. همانند نرم افزار ریموت دسکتاپ و رمزنگاری پیشفرض ویندوز 10، در این رابطه نیز برنامههایی جایگزین برای کاربران ویندوز 10 هوم وجود دارد. با بهرهگیری از این ویژگی میتوانید در آینده نیز به اکتیو کردن ویندوز خود بپردازید. برای خرید نسخههای 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز 10 می توانید به وب سایت رسمی مایکروسافت به این آدرس مراجعه کنید. شما میتوانید از سایت ایرانیکارت به خرید وی پی اسهای مختلف مثل سرور مجازی امریکا، انگلیس، هلند، فرانسه، کانادا، امارات و … یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران قبل از خرید پروداکت کی (Product Key) ویندوز 10 مطرح میکنند مربوط به تفاوت ورژن های مختلف این محصول، به ویژه نسخه های پرو (Pro) و اینترپرایز (Enterprise) میشود.

ویژگیهای تایپ هوشمند مربوط به صفحه کلید لمسی SwiftKey، اکنون ۳۹ زبان مختلف را پشتیبانی میکند. یک دستیار دیجیتال شخصی هوشمند برای ویندوز 10 است، که از فرمان صوتی برای انجام کارهای اساسی مانند دریافت اطلاعات، ذخیره آنها و مواردی دیگر استفاده میشود. فراموش نکنیم که مایکروسافت در زمان معرفی ویندوز ۱۱، بخشهایی از ویجتها را نمایش داد که امکان شخصیسازی پیشرفته داشتند و کاربر میتوانست آنها را در حالت تمام صفحه اجرا کند. چطور TPM و Secure Boot را در UEFI فعال کنیم؟ Remote Desktop رفته و آن را فعال کنید. از پنجره باز شده دکمه Install را بزنید صبر کنید تا فرآیند فعال شدن کامل شود ، پس از انجام فرآیند سیستم را ری استارت کنید ، تا تنظیمات اعمال شود .

در ویندوز 10 هوم امکان استفاده از Remote Desktop به منظور وصل شدن به کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ خود از طریق دیگر دستگاهها میسر نیست. اگر روی رایانه شما بیش از یک سیستم عامل باشد، باید در زمانی که از شما خواسته میشود، سیستم عامل را انتخاب کنید، گزینه ویندوز 7 را انتخاب نمایید. اگر لپتاپ شما وبکم داشته باشد، این وبکم در حین اجرای اندروید روی کامپیوتر نقش دوربین دستگاه را ایفاء میکند. اکنون بخش تنظیمات، کنترلهای بیشتری را برای میزان استفاده از پهنای باند در بارگیری به روزرسانیهای ویندوز در اختیار شما قرار میدهد.

قابلیت ها و ویژگی های بیشتری که در این ورژن ویندوز 10 ارائه شدهاند و نسخه پروفشنال از آن ها بیبهره است، عموما در همین راستا هستند و عملا ویژگی هایی نیستند که برای یک کاربر معمولی خیلی جالب و کاربردی باشند. بنابراین اگرچه مابین دو نسخه نام برده شده سیستم عامل ویندوز تفاوت هایی وجود دارد و نسخه اینترپرایز در مقایسه با نسخه پرو قابلیت های بیشتری را ارائه کرده است، اما تقریبا 90 درصد این قابلیت های اضافه اصلا برای یک کاربر معمولی و نرمال مهم و قابل استفاده نیستند. نرم افزار را اجرا کرده و روی دکمه آبیرنگ Check Now روی بنر ویندوز 11 کلیک کنید.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در رابطه با تفاوت های دو نسخه محبوب ویندوز 10 یعنی نسخه های Enterprise و Pro صحبت کردیم. اگر به تازگی آخرین نسخه از سیستم عامل محبوب مایکروسافت را نصب کردهاید، احتمالا از نبودن This PC (چیزی که در ویندوز ۱۰ در دسترس قرار داشت) حسابی ناراحت شدهاید! اگرچه توصیه ما این است که در صورت عدم استفاده حرفهای از قابلیت های نسخه اینترپرایز ویندوز 10، حتی روی سیستم های شرکتی هم نصب نسخه پرو این سیستم عامل میتواند تجربه بهتری را برایتان به همراه داشته باشد. هایپر وی ابزاری برای مجازیسازی است.

اگر به چنین ابزاری نیاز داشته و به ریموت دسکتاپ مایکروسافت بیشتر اعتماد دارید، باید ویندوز 10 پرو را خریداری کنید. به همین دلیل خرید Windows 10 Pro بیشتر برای کاربران تجاری و بیزینسها معنی پیدا میکند. هزینه، مهمترین نکته برای دقت به احتیاجات خود به منظور عدم خرید بیهوده ویندوز 10 پرو است. ویندوز که قدمت آن به بیش از 30 سال پیش و سال 1985 باز میگردد، در طول سالیان دستخوش تغییراتی شگرف و قابل توجه شده است. انتشار بهروزرسانیهای ویندوز هم از اوایل سال ۲۰۲۲ برای کاربران نسخه فعلی ویندوز ارائه خواهد شد.

جدا از تغییرات بصری مثل جابجایی منوی استارت از قسمت چپ به وسط صفحه، تغییرات آیکون ها و نمای کلی، طبق گفته مایکروسافت، ویندوز 11 به عنوان بزرگ ترین به روزرسانی ویندوز در 10 سال اخیر، قابلیت ها و تغییرات بسیاری را با خود به همراه آورده است. ویندوز مدتی است که ابزار Remote Desktop را ارائه داده است. چرا که هنوز Wine 3.0 از کیبوردهای نرم افزاری پشتیبانی نمی کند و به همین منظور مجبورید که برای کار با آن، یک کیبورد واقعی را به موبایل خود متصل کنید. همانطور که خرید یک سیستم کامپیوتری با سخت افزاری دارای توان پردازشی بالاتر از نیاز شما، دور ریختن پول است، در صورت عدم نیاز به Windows 10 Pro نیز تنها پولتان را هدر دادهاید.

دیدگاهتان را بنویسید