جغرافیای تاریخی سمرقند و بخارا

این منطقه در بین مناطق تهران بیشترین مساحت برای فضای سبز اختصاص یافته است.این منطقه در غربی ترین نقطه تهران و آخرین منطقه می باشد.موقعیت و دسترسی این منطقه از چهار جهت مناسب می باشد: از شمال به کوهستان البرز، از شرق به رودخانه کن ، از جنوب به آزادراه تهران -کرج و از غرب به جنگل دست کاشت وردآورد منتهی می شود. بیش از دو هزار پروژه منطقه 22 ساخته شده که بسیاری از پروژه ها مسکونی ، برخی تجاری و اداری و برخی تفریحی می باشد . هر طبقه 8 واحد با متراژهای 100 متر (دوخوابه)، 120 و 140 متر (سه خوابه) با یک خواب مستر شامل 20 هزار متر تراکم مفید مسکونی (که در دو فاز 10هزار متری در فواصل زمانی نزدیک پذیره نویسی شد) در زمینی به مساحت 19.500 متر با موعد تحویل 30 ماهه (از زمان شروع که اواخر دی ماه 1399 مشخص شده و عملیاتتجهیز کارگاه شروع میشه) توسط شرکت مهندسی اطلس گستر دماوند در حال ساخت می باشد.

شما می توانید از هر کدام از آن ها خواستید برای خود یا خانواده و یا در کنار دوستانتان استفاده کنید و هیجان تفریح در شهربازی بزرگ پارک ارم را تجربه نمایید. اما آنهایی که کمی بیشتر اهل تحقیق و بررسی هستند با نام شهرک مرواریدشهر به دفعات متعدد برخورده اند و می دانند که شهرک مرواریدشهر در غربی ترین بخش منطقه 22، یکی از مدرن ترین و لوکس ترین شهرک های در حال ساخت غرب تهران محسوب می شود.

این پروژه چشم انداز بسیار زیبایی به دریاچه خلیج فارس دارد. امروزه اجرای پروژه های مهمی از جمله بیمارستان مغز و اعصاب پروفسور سمیعی، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ، پژوهشگاه ژنتیک و صنعت نفت و مراکز تجاری-اداری و تفریحی مهمی از جمله ایران مال ، دریاچه مصنوعی خلیج فارس این منطقه را به مکانی مناسب برای زندگی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. مواردی از قبیل وسعت منطقه 22 ، آب و هوای مطبوع ، نزدیکی به جنگل چیتگر و دریاچه مصنوعی خلیج فارس باعث افزایش ساخت و ساز در این منطقه شده است. درون این آبشار، بقایای یک آسیاب آبی متعلق به دوران قاجار هم وجود دارد که نام این آبشار را از آن برداشتهاند.

منطقه 22 با مساحت 5،881 هکتار می باشد که 1300 هکتار آن فضای سبز می باشد. دومین رود بزرک آسیای مرکزی پس از “جیحون” است و در طول مسیر آن جمعیت بسیاری از 4 کشور یادشده که این رود از ان عبور می کند تا به ارال بریزد ، ساکن هستند و حیات اقتصادی انها در گرو این رود و بهره برداری از آب و منابع آن قرار دارد .

البته هزینه انشعابات، مشاعات و ضریب طبقات به صورت جداگانه و در زمان تحویل واحد از اعضا دریافت می گردد. شرایط پرداخت نیز به صورت نقدی و تسویه درجا می باشند که درصد تحویل و سند یا اقساط باقیمانده احتمالی از مبلغ کل کسر می گردد. تحویل واحد از اعضا دریافت می گردد. دو برج 14و 15 طبقه با کاربری اداری و چشم اندازی بی نظیر به دریاچه خلیج فارس، مجموعه آبشار و پارک جنگلی چیتگر از جمله بخش های منحصر بفرد این مجموعه می باشند. تمامی واحدهای این پروژه دارای دفترچه مالکیت (کارتکس) می باشند و هنگام خرید و فروش می بایست همراه با مابقی مدارک، دفترچه یا کارتکس نیز از سوی فروشنده به خریدار جهت رویت و بررسی ارائه شود.

ولی بعضی از پولیپ ها به سرطان تبدیل می شوند، به همین دلیل گاهی آن را بر می دارند. بر اثر آن دریاچههامون خشکیده و زیست و مراتع پیرامون با خطر جدی روبهرو شده است. کیفیت یخ زدگی آن به این ترتیب است که وقتی برودت هوا زیاد می شود لایۀ یخ کلفتی سطح آن را فرامی گیرد به طوری که جیحون به یک پارچه یخ تبدیل می شود. استرابون نقل میکند که کالاهای هندوستان به وسیله این رودخانه تا درياي خزر حمل و از آنجا از طریق رود كورا به درياي سياه فرستاده میشد. قبل از خشکی، دریاچه آرال در زمستان بادهای سرد سیبری را گرم و در تابستان منطقه را خنک می کرد.

آب و هوای ارومیه با متوسط درجه حرارت ۸/۹ درجه سانتیگراد در تابستان تقریباً گرم و در زمستان سرد است. آب دریچه بزنگان از بارش های سالانه و همچنین چشمه های کوچکی که در اطراف آن وجود دارد تامین می شود. پیشبینی میشود با ادامه فعالیتهای اکتشافی، ظرفیت بهرهبرداری نفت این منطقه ۱۸۴ میلیارد بشکه و ظرفیت برداشت گاز از آن هم ۲۹۳ هزار میلیارد فوت مکعب افزوده شود. بنابراین، بهتر است مراقب پول باشید و آن را برای زمان دیگری پس انداز کنید. هنگام خرید و نوشتن مبایعه نامه مطمئن شوید که مدارک فروشنده شامل قرارداد واحد یا فیش های واریزی و برگه استعلام واریزی ارائه شود و مشخصات فروشنده را با مشخصات درج شده در مدارک چک کنید، باید یکی باشد.

هنگام خرید و نوشتن مبایعه نامه مطمئن شوید که مدارک فروشنده شامل دفترچه عضویت یا فیش های واریزی و برگه استعلام واریزی ارائه شود و مشخصات فروشنده را با مشخصات درج شده در مدارک چک کنید، باید یکی باشد. با این دریاچه بیشتر آشنا شوید. این نام از سوی محلیان اطراف انتخاب شده است و میتوان گفت خلاقیت نیز در این نامگذاری به چشم میخورد. از نخستین اشاراتی که در استاد تاریخی به دریاچه ارومیه شده، مربوط به کتیبه سده نهم پیش از میلاد مسیح در شلمنسر سوم، سلطنت بین ۸۵۸-۸۲۴ قبل از میلاد است. به عبارت دیگر، انتخاب راه عبور از مسیر بخارا به سرخس و از آنجا به مشهد، ناشی از باور مذهبی بسیاری از مسلمانان ماوراءالنهری به زیارت امام رضا علیه السلام بود.

یعنی برای اعضای فاز اول ، اسفندماه 1399 و اعضای فاز دوم ، خرداد ماه1400 موعد تنظیم قدرالسهم پیش بینی شده است که حتما از طریق دفتر شرکت اطالع رسانی های الزم انجام خواهد شد . به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت نیرو، در حکم انتصاب قندهاری آمده است: «نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی در چارچوب برنامههای ابلاغی وزیر نیرو درخصوص اعمال فرآیند شایستهگزینی به عنوان معیار اصلی انتخاب و انتصاب، به موجب این حکم برای مدت دو سال به عنوان رییس حوضه آبریز رودخانه ارس منصوب میشوید.» پیش از این، احمد قندهاری مدیرعامل شرکت آب منطقهای خراسان جنوبی بود که با حکم معاون وزیر نیرو، «سعید سروری» به عنوان سرپرست شرکت آب منطقهای خراسان جنوبی معرفی شد.

پروژه مسکونی رومنس مرواریدشهر توسط یکی از معتبرترین و فعال ترین تعاونی های سازنده در سطح منطقه 22 کلید خورده است. استاندار تهران با تاکید بر افزایش سرانه های عمومی شهر حوزه های مختلف، بیان داشت: امروز در پرند ۳ پروژه ورزشی به بهره برداری رسید که تاثیر بسزایی در افزایش سرانه های ورزشی این شهر جدید دارد. دریاچه بختگان به صورت یک فرورفتگی کشیده به طول تقریبی ۷۰ تا ۱۰۰ کیلومتر است که به گونهای انحنادار (U شکل) با جهت شمال غربی- جنوب شرقی گسترش یافته و به این ترتیب کوههای پیچگان را در بر گرفته است.

با ما در ادامه همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید تا به معرفی این پروژه ها بپردازیم. تا زمان مغولان، شکوه و عظمتش را نگاه داشت، اما پس از فتنه مغول (616 ق)، این شهر و بخش مهمی از آثار بزرگ آن و هزاران جلد از کتابهای دانشمندان ایرانی نیز طعمه غارت و چپاول چنگیز و یاران او و در آتش جهل و کینه مغولان خاکستر شد و یک قرن در خرابی و نکبت ماند. تعاونی توسعه ابنیه همت که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین تعاونی های سازنده در منطقه 22 می باشد پروژه لکسون را به دو صورت متری و سهامی در بازار عرضه کرد که این شیوه پیش فروش نیز در نوع خود اقدامی نوآورانه به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید