خروسک چیست و چگونه درمان می شود

در یک گاوداری فری استال شما باید تمام جاهایی را که خوراک در آن ریخته می شود را بررسی نمایید. در سن هشت ماهگی شما میتونید جوجه ای که از جوجه خروس لاری شما ضعیف تر هست رو با اون جنگ بندازید. در این بازی اکشن شما می توانید در ابتدا خروس مورد علاقه ی خود را از بین سه نوع ژاپنی و وسترن و لاری انتخاب کنید. از نقطه شاخص دیگر مرغ و خروس سبرایت می توان به بال های او اشاره کرد، تمایل این نژاد به کشیدن بال خود به سمت پایین است که او را بسیار جذاب نشان می دهد بخصوص در خروس سبرایت این غریزه نمایان تر است.

استفاده زیاده از حد فسفر نه تنها سودی ندارد بلکه تولید شیر را نیز پایین می آورد. وزن گوساله ی آن نیز تا ۲۷ کیلوگرم اندازه گیری شده است. نیاز گاو شیری به فسفر از طریق خوراک تامین می شود اما اگر می خواهید حاشیه اطمینان را رعایت کنید اگر به گاوهای شیری تازه زا، سوپر و پرتولید گله سبوس نمی دهید می توانید از مکمل های گاو شیری ۲۰ گرم فسفر در هر کیلوگرم استفاده کنید.

استفاده از سلنیوم ارگانیک به میزان ۳۰ درصد از کل نیاز به خصوص در مکمل انتظار زایش و مکمل تازه زا بسیار توصیه می شود. در این مقاله می خواهیم به برخی نکات کلیدی در انتخاب یک مکمل برای دسته های گاو شیری یا گاو خشک و تلیسه و مکمل گوساله و از همه مهمتر مکمل گاوهای انتظار زایمان و گاو های تازه زا ( دوران انتقال ) اشاره کنیم.

در این مقاله معیار ما برای مصرف مکمل گاو شیری یک درصد کنسانتره خوراک گاو شیری ( معادل ۱۵۰ الی ۱۷۰ گرم مکمل گاو شیری ) می باشد تا شما بتوانید مقایسه بهتری نسبت به یک مکمل گاو شیری استاندارد با مکمل گاو شیری گله خودتان داشته باشید. هم اکنون با آموزش پرورش گوسفند رومانف و طرح توجیهی آن، تا انتهای این مقاله با ماه همراه باشید. گاو شورت هورن در طیف رنگ پوست سفید تا سرخ تیره پرورش داده میشود .مانند گاو سویس براون دیر به بلوغ می رسد. در کشور ما نیز در سال های اخیر توسعه گاو نژاد سیمنتال در بخش های وسیعی از استان های شمالی ، شمال غرب ، غرب ، استان های جنوبی (خوزستان) و حتی مناطق مرکزی و کویری با استقبال مواجه گردیده و موجبات رضایت مندی پرورش دهندگان را فراهم کرده است.

شدت رفتارهای فحلی تاثیری بر نرخ آبستنی نداشت اما افزایشی برابر ۱۲ درصد در نرخ آبستنی نیز برای گاوهایی گزارش شده است كه فعالیت جنسی آنها در فحلی پس از زایش، بیشتر بود. بنابراین می توان با تغییر پروفیل اسیدهای چرب جیره غذایی سنتز PGF۲ توسط بافت رحم را در اوایل آبستنی کاهش داده و موجب کاهش میزان مرگ و میر جنین شد . روغن دانه کتان نیز بدلیل داشتن اسید لینو لنیک بالا موجب سرکوب ترشح PGF۲از رحم شده و میزان باروری را در حیوانات تغذیه شده با دانه کتان افزایش می دهد . برخی دیگر نیز دارای پرهای مشکی هستند ولی در سر خود پرهایی سفید دارند، در سال ۷۰ تخم می گذارد و وزن پرنده بالغ حدود ۲۷۰۰ گرم است.

Zeron و همکاران گزارش کردند که کاهش میزان باروری گاوهای هولشتاین طی ماههای تابستان بدلیل پائین بودن محتوای اسید لینولئیک غشاء اووسیتها می باشد, در حالی که محتوای اسید لینولنیک چندان تغییر فصلی ندارد.در مقابل اسیدهای چرب غیر اشباع دارای ۵ و ۶ باند دوگانه در غشاء اسپرم دامهای نر بر کیفیت اسپرم در باروری تخمک تاثیر می گذارد . چربی شیر گاو جرزی حاوی اسیدهای چرب زنجیره کوتاه بیشتری است که در بافت پستانی ساخته می شود و همچنین حاوی اسیدهای چرب زنجیره بلند کمتری است که از اسیدهای چرب در حال گردش حاصل می شود (از منبع چربی های خوراکی یا چربی در حال سوخت و ساز بدن).

بهتر است از منبع سولفاته این مواد استفاده شود. نکته بسیار مهم: مقدار زیاد مواد معدنی و ویتامینه نمی تواند معیار درستی برای بهتر بودن و یا قوی تر بودن یک مکمل گاو شیری باشد. چند نکته کلیدی را در خصوص میزان عناصر معدنی در مقاطع مختلف بیان می کنیم . این دام توانایی زیست در مناطق مختلف و حتی با جیره غذایی کمتر نسبت به سایر نژاد ها را دارد. مقدار مناسب کروم برای گاوهای شیری روزانه ۱۲ الی ۱۳ گرم به ازای هر راس در روز است.

این روش برای گله هایی که یک یا بیش از یک بار خوراک در روز می دهند کار می کند. دام زنده به عنوان مجموعه ای کاملاً صادق و درستکار لازم می داند که شما را با موضوع وزن غیر واقعی گوسفند آشنا کند. تحمل گاومیش در برابر گرمای شدید و نور مستقیم آفتاب کم است و تابش مستقیم خورشید آنها را کاملاً آشفته و پریشان میکند. استفاده از فرم ارگانیک این سه عنصر نیز به جذب آنها کمک می کند اما به خاطر مسائل اقتصادی توصیه می کنیم به میزان ۳۰ درصد از نیاز و در دسته دوران انتقال و گاوهای شیری سوپر و پرتولید استفاده شود.

وزن گوساله آن نیز تا ۴۳ کیلو گرم می رسد. وزن گاو نر ۹۰۹ کیلوگرم و وزن ماده 636 کیلو گرم میانگین گرفته شده است. همچنین وزن گاو نر ۷۷۳ کیلو گرم و گاو ماده ۵۰۰ کیلوگرم اندازه گیری شده است. کاهش وزن ایجاد شده در آغاز دوره شیردهی، باید به گونهای جبران شود که گاو، در آغاز دوره خشک، از وزن مناسبی برخوردار باشد. همانطور که از نام گاو سویس قهوه ای پیداست ، رنگ پوست آن قهوه ای است و دیر به بلوغ می رسد.

این نوع نژاد معمولا در دو رنگ (سیاه و سفید) – (قرمز و سفید) دیده می شود. سر، پا و دم این نوع گاو سفید رنگ میباشد. این نوع نژاد گاو بدون شاخ است ،همچنین سیاه رنگ است و سازگار و مقاوم در برابر شرایط سخت است. درصد چربی ۴٫۱ و مقدار شیر تولیدی ۵۹۳۹ کیلو از دیگر مشخصات این نوع نژاد میباشد. هر نوع واکنش با دخالت سیستم ایمنی نسبت به پروتئین های شیر گاو را حساسیت به شیر گاو می گوییم .

اهمیت این سه عنصر در سیستم ایمنی و سلامت دام بسیار زیاد است. دانستن نیاز های مواد معدنی و ویتامینه و حتی افزودنی های خوراک دام در مقاطع مختلف شیرواری و بالانس هر کدام با خوراک دام کامل ( خوراک گاو شیری ) بسیار اهمیت دارد. به واسطه اهمیت بسیار زیاد مکمل های گاو شیری و مکمل های گاو غیر شیری تصمیم گرفتیم در دو بخش به شرح نکات کلیدی بپردازیم. صرفا نام مکمل گاو شیری در بسیاری از گاوداری ها و دامداری های ایران برای صاحبان گاوداری و دامداری کافیست تا نسبت به خرید آن اقدام کنند یا نسبت به مقایسه چند مکمل گاو شیری برای خوراک گاو شیری یا خوراک دام صرفا با در نظر گرفتن قیمت آن تصمیم گیری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید