درمان خانگی استفراغ و حالت تهوع در طب سنتی و اسلامی

اسانس پرتقال برای برطرف کردن چین و چروک، شادابی صورت و عفونت های میکروبی پوست صورت بکار می رود. مقداری میخک خرد شده را با عسل مخلوط کرده و میل کنید و همچنین می توانید از پودر میخک نیز استفاده کنید. این کار به خصوص با استفاده از »لولـه هـای قطـره چکـاندار« در آرایش حلقوی (در زیر توضیح داده خواهد شـد) راحـتتـر از قطـره چکـانهـای مجـزا در آرایش نوار مرطوب است. لوبياي كامل سويا، آرد سويا و پروتئينهاي استخراج شده ا زسويا (به ترتيب با غلظت پروتئيني 36،47و 80% ) مقادير قابل توجهي از ايزوفلاونها در رژيم سنتي ژاپني كه بر پايه لوبياي سويا استوار است ، حدود 150-200 ميلي گرم در روز است گفته مي شود كه ايزوفلاونهاي فرآورده هاي پروتئين سويا بخاطر خواص استروژني شان داراي اثر هيپوكلسترولمي يا كاهش كلسترول هستند كه اين فرضيه نياز به داده هاي تجربي براي تاييد يا رد دارد .

آنها بطور طبيعي در ميوه ها ، سبزيها، خشكبارو دانه ها و مغزها وجود دارند و بخشي از رژيم انسان را تشكيل مي دهند. مواد آلي انگور بسرعت وارد خون مي شود و به انسان تحرك، شادابي و جواني مي بخشد. ۷٫ فردی که به صورت روزانه آب انگور مینوشد، دچار سرفه و ترش کردن معده نمیشود. اگر فردی در خواب به شما انگور بدهد بیانگر آشنایی های تازه است. لوبياى سويا در حفظ قلب موثر است و كلسترول خون را كم مى كند. فلاونوئید:رنگ قرمز يا آبى ميوه هائى چون انواع گوجه ها، آلوها، هلو، شفتالو، سبب، آلبالو، گيلاس بخاطر وجود رنگدانه هائى بنام آنتوسيانين مى باشد.

دسته هاي اصلي فلاونوئيدها عبارتنداز: فلاونول ها، فلاون ها ، فلاوانون ها،كاتچين ها(يا فلاوانول ها)، آنتوسيانيدين ها،ايزوفلاون ها،در هيدروفلاونولها،و كالكون ها. در اين آزمايش دو نوع ترکيب فلاون که بيشتر در مرکبات موجود است بنام هاي تانگرتين و نوبي لتين به هامستر ها داده شد. خاستگاه این رقم فلسطین است که در سال هزار و سیصد و سیزده وارد ایران شد و فقط در شمال ایران کشت می شود. دراروپا آنتوسیانین ها که مواد موثر دربرخىازگیاهان می باشند در درمان شکنند گی عروق و همچنین درمان کمکی دیابت کاربرد دارند و داروی آنتوسیانوزاید(میرتیلین)موجود در طرح ژنریک ایران نوعی آنتوسیانین است که از گیاه (vaccinium myrtillus) بدست می آید.

دیدن خوردن آب انگور در خواب یک زن باردار نشانگر امرار معاش گسترده و فراوان است و نشان می دهد زن به خواست خداوند متعال امرار معاش زیادی برای خود و همسرش بدست خواهد آورد. آب انگور دارای خواص طبیعی ملایم است که سلامت سیستم گوارشی و روده شما را تامین می کند. اين مواد همچنين آنتي اكسيدانهاي قوي و داراي مواد شيميايي بسيار فعالي هستند كه مزاياي بسياري براي سلامت انسان دارند كه از جمله آنها ميتوان به حفاظت از بدن در برابر بروز بيماريهاي قلبي و سرطاني اشاره كرد. يک مطالعه آزمايشگاهي نشان می دهد اين ترکيبات موجود در پوست مرکبات در انسان نيز اثر مشابهي دارند ، و محقققان در حال بررسي اين امر هستند که آيا يک مکمل شامل مجموعه اي از اين مواد با ترکيبي از ويتامين E مي تواند سطح کلسترول را در انسان کاهش دهد.

مهم ترين تركيبات موجود در زعفران شامل تركيبات زرد رنگ كه به خوبي در آب محلول اند (مشتقات كروستين ) ، تركيبات تلخ از جمله پيكروكروسين كه به ويژه مقوي معده مي باشندبر حسب آزمايش هايي كه در اروپا انجام شده است ، زغفران خاصيت كاهش چربي و كلسترول خون و افزايش نفوذ اكسيژن در پلاسما را در موش آزمايشگاهي از خود نشان داده است . اما از آنجايي كه دم كرده اين برگها در بدن حيوانات آزمايشي توليد سم كرده است، استفاده از اين برگها توصيه نمي شود.مطالعه بر روي حيوانات ارتباط بين مصرف غذاهاي سرشار از فلاونوئيدها را با كاهش احتمال سرطان سينه نشان داده اند اما مشخص نيست اين رابطه در جمعيت انساني نيز صدق كند.

خوردن لوبيا يا عدس حداقل دو بار در هفته احتمال پيشرفت سرطان سينه را در زنان كاهش مي دهدتحقيقات همچنين نشان داده است فوايد سلامتي سويا، از دانه هاي پروتئين دار سويا كه به طور طبيعي شامل «شبه فلاون ها» هستند، نشات مي گيرد (سس سويا، اگرچه از دانه هاي سويا گرفته مي شود، اما شبه فلاون ندارد. بنابراين تنش خشكي علاوه بر كاهش هدايت روزنه اي از طريق مكانيسم هاي دروني برگ از فرآوريدي دي اكسيد كربن موجود جلوگيري مي نمايد . جنيستين و ديادزئين از ايزوفلاونهاي اصلي هستند كه در اثر دي متيلاسيون پيش فرم هاي گياهي خود بنام بيوچانين و فرمونونتين تشكيل مي شوند .

ايزوفلاون:اين فلاونها مواد دي فنليك با مبدا گياهي هستند . فلاونوئيدها گروهي از مواده پلي فنليك با ساختمان شيميايي و ويژگيهاي گوناگون هستند. مرکبات را گریپ فروت می نامند زیرا به عنوان بخشی از یک خوشه میوه روی درخت خود رشد می کند، شبیه به خوشه انگور. معمولا یک ماه بعد از کاشت بذر انگور فرنگی قرمز، اولین نهال تولید میشود. از اينرو دامنه اي از عوامل رژيمي نظير فلاونوئيدها و آلفا- توكوفرول مي توانند مجموعا به صورت آنتي اكسيدانتهاي موثر در نقش داشته باشند .

از طرفي ، فلاونوئيدها مي توانند با اهداي يك اتم هيدروژن به راديكال آلفا – توكوفريل ، آلفا – توكوفرول را مجددا احيا كنند و يا با اتصال به يونهاي فلزي دو ظرفيتي تشكيل راديكالهاي آزاد ايجاد دشه توسط واكنش فنتون را كاهش دهند . كارل اندرسون و همكاران نتيجه گرفتند كه پروتئين سويا در مقايسه با پروتئين حيواني داراي اثرات معني دار كاهش كلسترول بوده است . اگر قصد خرید در مراکز خرید لوکس ارومیه را دارید مجتمع تجاری میلاد نور در خیابان استادان ارومیه یک مرکز خرید لوکس با محصولات روز و جدید است.

روی بعضی از محصولات آرایشی این واژه ها نوشته شده است. در زبانهای باستانی «اور» به معنی شهر و «میه» به معنای آب است. این بدان معنی است که این میوه گزینه ی خوبی برای حفظ رطوبت بدن از جمله پوست محسوب می شود. در حاليكه ، فلاونوئيدها در رژيم انسان از وفور زيادي برخوردارند ، در عين حال توزيع محدود ايزوفلاونها بخاطر حضور نسبي كم آنزيم كالكون ايزومراز است كه فلاونها را به پيش فرمهاي ايزوفلاونها تبديل ميكند. دانشمندان آمريکائي تاثير پوست پرتقال و نارنگي را بر کلسترول هامسترهائي که با رژيم غذائي پر چرب (حاوي کلسترول بالا) تغذيه شده بودند ، بررسي کردند.

فشار خون بالا خطر آسیب به کلیه و همچنین خطر ابتلا به پره اکلامپسی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. اگر برای تأمین آهن مورد نیاز بدن خود به گیاهان اعتماد می کنید ، می توانید آنها را با ویتامین C مصرف کنید تا جذب آهن را پنج تا شش برابر افزایش دهد. آب پرتقال طبیعی و تازه نیز برای خانم های باردار مفید است اما برای جلوگیری از افزایش قند خون لازم است از افزودن شکر به آن اجتناب کنید. برای تقویت این دو اجزا معمولا مواد شیمایی زیادی در داروخانه ها یا فروشگاه های لوازم آرایشی وجود دارد؛ اما همه می دانند که استفاده از مواد آرایشی ممکن است به سلامتشان آسیب بزند.

اکثر مردم به راحتی پرتقال را می خورند و پوست آن را دور می اندازند، اما آنها نمی دانند مهمترین ویتامین آن در پوستش است. یکی از خواص انگور ، صاف کننده و « مولد خون بودن » آن است . همچنين توت فرنگي داراي مقادير بالايي از آنتي اكسيدان ها مثل الاژيك اسيد و آنتوسيانين(رنگدانه قرمز) است كه در پيشگيري از بيماري هاي قلبي موثرند. گزارش شده است كه آنها داراي دامنه وسيعي از اثرات بيولوژيكي ، نظير بازدارندگي پر اكسيداسيون چربي و چسبندگي پلاكتها هستند . این جوشانده برای رفع کم خونی و لاغری بسیار موثر است. جوشانده برگ های پرتقال مانند سایر مرکبات برای شستشوی ورم ها و کاهش درد آنها نافع است.

در كشور آلمان زعفران به عنوان آرام بخش ، درمان درد معده و شكم و آسم مصرف مي شود . اين ترکيبات تحت عنوان فلاون هاي پلي متوکسيلات (PMFs) ، آنتي اکسيدان هائي هستند که به گروهي از مواد شيميائي گياهي بنام فلاونوئيد ها تعلق دارند. بنظر مي رسد تاثير اين ترکيبات از طريق کاهش ترشح کلسترول از کبد باشد. بعلاوه ، ترکيبات بدست آمده از پوست ، غليظ تر بوده و بوسيله بدن جذب و متابوليز مي شوند. پرتقال مانند اکثر مرکبات دیگر، می تواند از آسیب پوست ناشی از اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کند. دانشمندان دانشگاه بوستون کشف کردند که ليکوپن موجود در هندوانه، پوست را در مقابل اشعه ماوراء بنفش حفظ مي کند.

انگور قند خون را نیز تنظیم میکند. اگر کسی بیند که انگور بر معصر چوبین همی فشرد ، دلیل که خدمت پادشاه ستمگر کند . سیب: سیب میوهای مغذی است که به دلیل فیبر و ویتامینهای A و C موجود در خود، از پوست شما در برابر آسیب رادیکالهای آزاد محافظت میکند. بنابراين بهتر است مواد حاوي نشاسته، طوري غني شوند كه تراكم مواد مغذي پروتئين و ريزمغذي غذا نه تنها حفظ، بلكه تشديد هم بشود.

انگور سياه و همچنين مواد موجود در آن، تسكين دهنده اعصاب هستند. يك درخت مو پراز انگور : عمرتان طولاني خواهد بود. بهترین زمان هرس درختان مو در اسفند ماه و یا اواخر پائیز است. برگ انگور سياه محتوي جوهر كاتچين، فلاونول ها و اسيدهاي مورد نياز بدن است. آب انگور بعد از هضم خاصیت قلیایی پیدا می کند و بنابراین برای برطرف کردن مشکلات اسیدیته دستگاه گوارش داروی خوبی است.

انگور فرنگی که به نامهای خارتوت ، انگور ژاپنی ، دیوانگوری ، گالش انگور ، انگور شمالی و زیتون پاییزه نیز شناخته میشود به شکل درختچه است و در ایران چهار گونه آن وجود دارد. افعال عبارتی یا phrasal verbs که اصطلاحاً به آن ها افعال دوکلمه ای نیز گفته می شود، افعالی هستند که از ترکیب حرف اضافه با یک فعل ساخته می شوند و معنایی کاملا متفاوت نسبت به فعل اصلی دارند. بیش از آن که امید دارد و به غیر وقت ، دلیل کند که از دهان خداوند خوب سخن خیری بیرون آید و دلیلش بر حرف و مال بود .

دیدگاهتان را بنویسید