دریاچه بزنگان کجاست؟

خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را نسبت به افراد نژاد دیگر دارند. روده بزرگ، بخشی از لوله گوارش محسوب می شود که حدود ۱.۵ متر طول دارد و قطر آن بیشتر از روده کوچک است. یک کیلومتر خط مترو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که البته این میزان با در نظر گرفتن تجهیزات کامل و کارهای ساختمانی پیش بینی شده است همچنین هر ایستگاه مترو حدود 200 تا 250 میلیارد تومان آب می خورد.

زمان افتتاح مترو پرند / تکمیل مترو پرند در سال ۱۴۰۰ مدیرعامل شرکت مترو تهران در خصوص زمان افتتاح مترو پرند گفت: در سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و بهرهبرداری از خط مترو پرند از بودجه مترو استان تهران در نظر گرفته شد. بنابراین رایزنی هایی در این جلسه برای عهده دار شدن عاملیت بانک شهر در زمینه اوراق مشارکت انجام شد و با توضیحاتی که مدیرعامل بانک شهر ارائه داد، مقرر شد از ظرفیت ۸ هزار میلیاردی اوراق مشارکت بند «د» تبصره ۵ بودجه سال گذشته، تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان به بانک شهر اجازه پذیرش عاملیت دهند و در این راستا مشکل شهرداری تهران و برخی شهرهای دیگر برطرف شد.

تا پایان سال تقریبا بدهی ها به پیمانکاران انجام شده و بدهی مستقیمی نداریم در حال حاضر کمتر از هزار میلیارد تومان بدهی وجود دارد به مرور اقدامات لازم در این راستا انجام می گیرد. ایران بهمنظور افتتاح سه پروژه آبی و شرکت در جشن پنجاهمین سال بهرهبرداری مشترک از سد ارس راهی استان آذربایجانشرقی خواهد شد.به گزارش خبرگزاری آریا از پایگاه اطلاعرسانی وزارت نیرو (پاون)، آقای رضا اردکانیان در این سفر، دستور آبگیری دو سد قیزقلعه سی و گردیان و بهرهبرداری از 3360 هکتار از اراضی شبکه پایاب یکانات، به ارزش 940 میلیارد تومان را به صورت همزمان صادر خواهد کرد.بر این اساس، سد تنظیمی انحرافی قیزقلعهسی زیرمجموعه طرح بزرگ ملی خداآفرین به عنوان بزرگترین طرح آبی شمال غرب کشور با مخزنی به حجم 62 میلیون متر مکعب روی رودخانه مرزی ارس احداث شده است.

قطعاً با یک گل بهار نخواهد شد، تجربه طراحی و ساخت باید در قراردادهای انبوه سازی برود که این مسأله با حمایت دولت امیدواریم مورد تحقق قرار گیرد البته در اسفند سال پیش، قرارداد 105 دستگاه واگن را با شرکت واگن سازی تهران منعقد کردیم ولی به طور کلی تهران به 1500 دستگاه واگن نیاز دارد و تأمین این واگن ها مستلزم حمایت جدی دولت است. مدرسه اتومبیلرانی کارتینگ شهر پرند دارای یک دوره مقدماتی 4 جلسه ای، یک دوره نیمه حرفه ای 8 جلسه ای و یک دوره حرفه ای 10 جلسه ای می باشد و در نهایت گواهینامه معتبری به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

اولین قطار مترو به یک موتور بخار مجهز بود که سوخت آن از ذغال سنگ تامین می شد و دود ناشی از این سوخت، تونل های مترو را آلوده می ساخت و از طریق لوله هایی مثل لوله بخاری به خارج هدایت می شد. گروه شهری: آشنایی با تاریخچه متروی تهران از هنگامی که اولین قطار شهری در سال 1863 میلادی در لندن به کار افتاد تا زمان حاضر که اکثر شهرهای مهم دنیا دارای شبکه های مترو و قطارهای سریع السیر بین شهری هستند حدود 142 سال می گذرد.

از اشعار رودکی که برخی آن را صد هزار بیت و برخی دیگر حدود یک میلیون و سیصد هزار بیت تخمین زدهاند (زرّینکوب، 1384: 378)، جز ابیات اندکی در قالب قصیده، قطعه، غزل و رباعی و تکبیتهای پراکنده باقی نیست؛ اما در همین حجم کم، تنوّع اوزان و بحور به اشعار او نسبت به همعصرانش برتری و امتیاز خاص میبخشد. در شهر پرند نیز یک مجموعه ورزشی تفریحی بزرگ با آخرین استانداردهای بین المللی ساخته شده است.

سهمیه پرند از این طرح، 20 هزار واحد مسکونی است که مراحل اولیه آن، در زمین هایی با مساحت 88 هکتار و به تعداد 3420 واحد مسکونی آغاز خواهد شد. 7. وجود یکی از بزرگترین سایت های دانشگاهی کشور به مساحت 400 هکتار که همچنان در حال توسعه است. 1. موقعیت جغرافیایی پرند و مسطح بودن اغلب زمین های اطراف شهر جدید پرند موجب پیشروی عرضی آن در دهه های آینده خواهد شد تا جایی که مساحت نهایی پرند 25000 هکتار (شامل 15 فاز مسکونی، شهرک صنعتی، ناحیه نمایشگاهی، پارک جنگلی و مناطق تفریحی) در نظر گرفته شده که معادل یک سوم مساحت تهران است.

4 ایستگاه جدیدی که قرار است تا پایان اردیبهشت به بهره برداری برسد شامل ایستگاه مرزداران در شهرک آزمایش در خط 6، ایستگاه اقدسیه در خط 3 و ایستگاه باقرخان در خط 8 است. هزینه راه اندازی هر خط مترو و هر ایستگاه شهر زیرزمینی در پایتخت چقدر تمام می شود؟ 4 ایستگاه جدید مترو تا پایان اردیبهشت در پایتخت به بهره برداری می رسد که البته قرار بود این 4 ایستگاه جدید در ماه های پایانی سال 99 به بهره برداری برسد ولی از آنجایی که اوراق مشارکت سال 98 به موقع دست مان نرسید و با تأخیر آزاد شد و هنوز بخشی از آن محقق نشده است، این مسأله به سرانجام نرسید.البته سال پیش 9 ایستگاه با 7.5 کیلومتر به بهره برداری رسید و افتتاح تعدادی پست برق و ورودی دوم ایستگاه ها را داشتیم.

سرانجام افتتاح ایستگاه های جدید مترو در پایتخت به کجا رسید و آیا برنامه ای در این راستا اجرایی خواهد شد؟ با این وجود شهرداری تهران تلاش فراوانی داشت تا از تمام امکانات بالقوه و بالفعل استفاده کند و بتواند اولویت های برنامه خود در سال 99 را به سرانجام برساند، یکی از این اولویت ها، توسعه شبکه حمل و نقل عمومی و افزایش بهره وری خطوط مترو تهران بود و امسال هم همین مسیر را پیش خواهیم رفت.

توده هوای گرم و خشک : در فصل تابستان از کشور عربستان هوای گرم وارد کشور شده و باعث افزایش دما می شود . شهرداری شهر پرند در پی افزایش فضای سبز در این شهر، بوستان مشاهیر را بین فاز 3 و فاز 4 این شهر احداث کرد. امکانات شهر پرند بسیار قابل توجه است در این شهر 5 کلانتری، 4 واحد درمانی مجهز، 10 مسجد فعال، 84 فضای سبز در تمام نقاط شهر و 40 مدرسه برای رفاه ساکنین ساخته شده است. نكته ی جالب توجه این است كه چون سخن از لشكر كشی های تورانیان به ایران می رود، بارها از گذشتن از آمودریا ( جیحون ) یاد می شود و این نكته خواننده را به این گمان می برد كه آیا شهرهای ورارود ( سرزمین های میان سیردریا و آمودریا ) از آنِ تورانیان بوده است كه آنان برای رسیدن به خاك ایران بایستی از جیحون بگذرند؟

متاسفانه، با توجه به شوری آب دریاچه ارومیه و اینکه در انتهای حوضه قرار دارد، بخش زیادی از آبهای ورودی به آن بهسرعت تبخیر میشود.بهعنوان مثال، دو جزیره اشک و کبودان بهشدت تحتتاثیر خشکشدن دریاچه ارومیه قرار گرفته و بسیاری از گونههای حیاتوحش خود را از دست دادهاند. در این دریاچه هرگز شنا نکنید زیرا به دلیل وجود بوته ها و گیاهان در کف این دریاچه شنا کردن در دریاچه چورت کاری نادرست است وخطرات زیادی در پی دارد پس شما به همان دیدن دریاچه و منظره ی زیبای آن قانع باشید و فکر شنا را در این دریاچه از سر بیرون کنید.

رودها و آبراهههای زیادی به این دریاچه و باتلاقهای اطراف آن تخلیه میشود که از میان آنها، رود هیرمند بیشترین آبدهی را دارد . گذشتن از رودها و دریاها ودست یافتن به آنها، یکی از مشکلات همیشگی انسان بوده و سبب پیدا شدن اسطورههایی چون: خدایان دریاها و پریان دریایی، اسبهای آبی و غیر شدهاست.در شاهنامة فردوسی، در دو مورد حق به همین ترتیب ثابتشدهاست: یکی عبور فریدون از اَروَندرود است و دیگر گذشتن کیخسرو و همراهانش از رود جیحون.بیشتر شاهان و پهلوانان شاهنامه از رودها و دریاها میگذرند و پیروزی مییابند.

دیدگاهتان را بنویسید