رجیستری ویندوز چیست و چه کاربردی دارد؟

US) هیچ صحبتی ازین شرکت نشده. توجه داشته باشید که راهکاریهای سادهای که در ادامه خواهند آمد، تنها برای حل مشکل شما نوشته شدهاند و وبسایت سخت افزار هیچ گونه مسئولیتی در قبال سوء استفاده از این آموزش ندارد! شما با فعال کردن این حالت می توانید از توان خام و بدون درنگ سخت افزار خود استفاده کنید با حالت Ultimate Performance کاربرانی که از ویندوز 10 برای امور کاری سنگین خود استفاده میکنند قادر خواهند بود که از بیشینه توان سختافزاری دستگاه بهره ببرند. مثلا زمان لود شدن ویندوز یک بدافزار یا ویروس یا یک درایور نصب شده دارای مشکل می تواند باعث ایجاد کرش شود و ویندوز به درستی بوت نشود و یا ممکن است به خاطر عدم کارکرد صحیح سخت افزار شما باشد.

در این بخش نام درایوی که ویندوز در آن نصب شده است را به صورت مثلا :C تایپ کرده و اینتر بزنید. 😉 پیشنهاد میکنیم حتما این برنامه را تست کنید و فراموش نکنید که آن را با دریافت از اپ استور ویندوز 10 روی کامپیوترتان نیز نصب کنید و اگر در حال حاضر آن را نصب کردید مطمئن شوید هر دو نسخه موجود روی گوشی و کامپیوتر به جدیدترین نسخه بهروزرسانی شدند. در این حالت با حذف کامل ویژگی مدیریت انرژی، تاخیرهای اندکی در پردازش نیز از بین رفته و سرعت خام پردازش افزایش مییابد . توجه کنید که بعضی از اپلیکیشن ها ممکن است به صورت کامل از ماوس و صفحه کلید پشتیبانی نکنند یا با خطا مواجه شوند.

در لیست برنامه ها System را انتخاب کنید. پرونده ها و پوشه های مستثنی شده را انتخاب کنید. روی OK کلیک کنید تا به لیست فایلهای مستثنی شده، اضافه شود. مرحله ۲: تب windows update را در بالای لیست در سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی Change active hours در قسمت وسط پنجره کلیک کنید. برای این کار ابتدا از صفحهای که محل وارد کردن پسورد میباشد، از قسمت پایین صفحهی نمایش گزینهی پاور را انتخاب و سپس کلید Shift چپ از صفحهی کلید را فشار دهید و گزینهی Restart را انتخاب کنید. یکی از اتفاقات شایع و بسیار غیر منتظره در برخی اوقات، فراموش کردن رمز ورود به ویندوز میباشد، خصوصا زمانی که عجلهی زیادی برای انجام کارهای خود با رایانه شخصی دارید.

روش بعدی که در ویندوزهای غیر اورجینال نیز جوابگو خواهد بود و نیازی به سیستم دیگر و دسترسی به اینترنت نیست، رفتن به حالت Safe Mode ویندوز میباشد. پس از خروج شما، کامپیوتر نیز بهصورت خودکار ریستارت میشود. در ستون سمت چپ، Select Real-time protection را انتخاب کنید، برای فعال کردن مجدد استفاده از آنتی ویروس، تنظیمات را ذخیره کرده و گزینه خروج را علامت بزنید. حال تنظیمات غیرفعال كردن آنتی ویروس ویندوز 7 تکمیل شده است و باید روی ذخیره کلیک کنید. دقت داشته باشید در صورتی که در این مرحله موفق به ادامه مراحل نشدید، یکی از موارد ممکن، استفاده از دیسک یا فلش نصب ویندوز در حالت نامناسب باشد.

در پنجره سمت چپ همچنین میتواند ابزارهای جستجو یا سابقه منابع اخیر که به آن دسترسی داشتهاید را نشان دهد. هنگامی که صفحهی Sign-in رویت شد، از پایین سمت چپ صفحهی نمایش Ease of Access را انتخاب کنید که در این حالت صفحهی Command Prompt باز میشود. چنانچه به یک رایانه ویندوزی دیگر دسترسی دارید و ویندوزی که خریداری کردید یکی از سیستم عاملهای ویندوز 8 و یا ویندوز 10 اورجینال میباشد، میتوانید با مراجعه به وبسایت مایکروسافت و صفحهی ریست پسورد رمز عبور سیستم عامل خود را تغییر دهید. علاوه بر این، در حالی که نسخه تحت وب امکان برقراری تماس صوتی و ویدیویی را برایتان فراهم نمیکند، با استفاده از اپ میتوانید روی سیستمتان به این قابلیتها دسترسی داشته باشید.

تفاوت این نسخه با سایر نسخههای ویندوز 10، پشتیبانی کردن از 6 ترابایت حافظه رم و تعداد بیشماری پردازنده و سازگاری با پروتکل SMBDirect است که حداقل تاخیر و استفاده ناچیز از CPU برای دسترسی به شبکه را فراهم میکند. 6. تاخیر را روی مقادیر مختلف تنظیم کنید و ماوس خود را تست کنید. شبیه ساز tencent امکان دسترسی به تنظیمات مختلف و پیکربندی دومی از قبیل گرافیک، ویدیو یا کنترلها را به شما میدهد ( شبیه ساز تنسنت با both و gamepads سازگار است). در این مدتی که ویندوز 10 عرضه شده است، سوالات زیادی پیرامون قیمت آن، ورژن های مختلف آن و چگونگی آپدیت رایگان ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است.

سیستم عامل در واقع همان چیزی است که اجازه استفاده از یک کامپیوتر را به شما می دهد.(به خودی خود که نمیشه با کامپیوتر کار کرد) ویندوز به طور پیش فرض بر روی اکثر کامپیوترهای شخصی (PCها) نصب شده است، که به آن کمک می کند تا محبوب ترین سیستم عامل در جهان باشد. این سیستمعاملهای قابل حمل زمانی مفید هستند که بخواهید چیزی را امتحان کنید؛ بدون اینکه با سختافزار یا سیستمعامل نصب شده روی آن کاری داشته باشید. در این صورت بهتر است در هنگام نصب برنامهها و یا کرک کردن آنها، برای جلوگیری از حذف شدن برنامه کرک و دیگر برنامههای در حال نصب اقدام به غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 7 نمایید.

سپس روی Security Center کلیک نمایید. با کلیک روی دکمه Start، قسمت Security Center را از کنترل پنل، بخش Security جستجو کنید. از طریق باکس ” Browse for” فایلهایی را که نمیخواهید جستجو شود را انتخاب کنید. سالها است که از دیسکهای لایو لینوکس (Linux Live) استفاده میکنیم که از طریق یک حافظه فلش یا درایو نوری اجرا و راهاندازی میشوند. روی تب Apps در بالای باکس کلیک کنید تا اپ ایمیل، اسکایپ یا دیگر اپهای مایکروسافت استور را متصل کرده و مخاطبان خود را وارد کرده و آیکنهای تماس سریع را به تسکبار ویندوز 10 اضافه کنید. قبل از بالا آمدن ویندوز با فشردن کلید F11 و یا مراجعه به بایوس که معمولا با کلید Del قابل دسترسی است، حافظهی بوت را بر روی فلش یا دیسک حاوی فایلهای Repair قرار دهید و سپس در صفحهای که عبارت Press any key to boot from CD or DVD یک کلید را زده تا وارد بخش انتخاب ویندوز شوید.

همینطور، بهترین ابزار برای تعمیر سیستمعاملهای نصب شده روی هارددیسک یا درایوهای SSD هستند. این ابزار به شما این اجازه را می دهد که سیستم را به چند روز قبل و به زمانی برگردانید که این مشکل به وجود نیامده بود و از آخرین نسخه پشتیبان گیری شده سیستم که بدون مشکل کار می کرد، استفاده کنید. رو حذف کنید. بعد از Apply و ok یکبار روز میخواد . DVD ویندوز یا فلش Bootable رو به سیستم وصل کنید و تنظیمات بایوس را روی DVD وارد شده قرار دهید تا بوت شود. توجه داشته باشید که این روش تنها زمانی کاربرد خواهد داشت که شما ویندوز 10 و یا ویندوز 8 خود را به صورت اورجینال تهیه کرده و یک حساب کاربری برای Login کردن به سیستم به صورت آنلاین از قبل تعریف کرده باشید.

نهایتا با تکمیل کردن اطلاعاتی که مایکروسافت از شما درخواست میکند، رمز عبور جدید به ایمیل و یا شماره تلفن همراه شما بنا به نوع انتخابتان ارسال خواهد شد. مشكلات مربوط به تنظیمات و کالیبراسیون مانیتور در سیستم عاملهای ویندوز ویستا یا ویندوز 7 گاهی اوقات تحت تأثیر فعال بودن ویژگی امنیتی Windows Defender قرار میگیرد. Dona Sarkar مدیر گروه اینسایدرهای ویندوز 10، در توییتی توضیح داده که حالت Ultimate Performance برای برخی از کاربران تعبیه شده و با فعال کردن آن، الگوی مصرف انرژی دستگاه به شکل جدیدی تغییر پیدا خواهد کرد.

تقریباً تمام نسخههای زنده از سیستمعامل ویندوز دارای حالت High Performance هستند که با فعال کردن آن، حداکثر توان سختافزاری دستگاه در اختیار کاربر قرار میگیرد. در آپدیت های جدید ویندوز 10 قابلیت جدیدی تحت حالت Ultimate Performance را به این سیستمعامل اضافه خواهند کرد تا مشکل لگ زدن ویندوز 10 که باعث دسترسی به نهایت عملکرد سختافزار دستگاه میشود. اگر سیستم ویندوز 7 روی دستگاه شما نصب شده است، روی دکمه Start Windows کلیک کنید. به طور معمول، وضعیت نرمافزار آنتی ویروس شما در قسمت Windows Security Center نمایش داده میشود.

به علاوه این وضعیت به شرکتها امکان میدهد که هزینه ارتقای سیستم را به جای پرداخت یکباره برای یک سرور فیزیکی جدید به صورت هزینههای منقطع اشتراک پرداخت کنند. اما غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 7 به چه صورت انجام میشود؟ اما نیاز نیست نگران باشید، با امتحان کردن چند راهکار ساده بنابر شرایط شما به راحتی خواهید توانست حتی پس از فراموش کردن رمز عبور وارد ویندوز شوید. اما اگر ویندوز ۷ را به ویندوز ۸/۱۰ آپدیت کرده اید و از حساب مایکروسافت در رایانه استفاده می کنید ، CMD فقط برای حساب محلی کار می کند ، و برای شکستن رمز حساب مایکروسافت کاربردی ندارد.

پس از وارد شدن به ویندوز برای بازگردادندن فایلها و اطلاعاتی که در بخش Command Prompt قبل از بوت تغییر دادیم، CMD را در Start تایپ کرده و آن را به صورت Run As Administrator اجرا کنید. از آنجایی که This PC یک آیکون مهم برای دسترسی به درایوهای داخلی، دیسکهای USB، درایورهای CD/DVD و فایلهای دیگر محسوب میشود، قطعا از نبودن آن در ویندوز ۱۱ شفگتزده خواهید شد. برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد نحوه نصب و استفاده از بلو استکس توصیه میکنیم که از مقاله “نصب و اجرای برنامههای اندروید در کامپیوتر با برنامه Bluestacks“ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید