عفونت روده چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود

با ساکشن معدی-روده ای به کاهش فشار داخل روده کمک کنید. از زمان هخامنشیان آسیای میانه را اورزمی یا خوارزمی مینامیدند که در پارسی نو به شکل خوارزم (زمین خوار و پست و جلگه ای) درآمد. نکته : با آگاهی از وضعیت آب و هوایی می توان خسارت جاده ای را کاهش داد. علاوه بر آن، تنگههایی که از آنها عبور خواهید کرد سنگی و خیس هستند و شاید برای افرادی که توان پیادهروی زیادی ندارند (سالمندان، کودکان یا افرادی که مشکلات فیزیکی دارند) انتخاب مناسبی نباشد.

در قله که باشید، تقریبا تمام ابرهای آسمان یا همسطح با شما هستند و یا پایینتر از شما قرار دارند. قله دماوند در دوره کواترنر به دلیل فعالیت های آتش فشانی شکل گرفته است . نکته : ناهمواری های ایران بیشتر از دوره اول تا سوم زمین شناسی پدید آمده است . بیماری در دوره بیداری دارای علائم درد شکمی و دل پیچه گاهی همراه با تهوع و استفراغ، اسهال شدید ادامه دار اغلب شبانه که به داروهای معمول جواب نمی دهد، تب خفیف ناشی از التهاب یا عفونت که بیش از یک یا دو روز طول بکشد، خستگی مفرط و احساس کمبود انرژی، کاهش اشتها و کم شدن بی دلیل وزن، وجود خون تیره یا روشن یا مخفی و ناپیدا در مدفوع، زخمهای دهانی مانند آفت، مشکلات اطراف مقعد شامل درد و خروج چرک و خون به علت التهاب در نزدیکی مقعد که حتی ممکن است ترشحات، با چند تونل ظریف پوستی به اطراف مقعد سرباز کنند که به این مرحله فیستول می گوییم.

با این حال آنتیبیوتیک در صورت اسهال و استفراغ شدید و تعیین وجود باکتریی خاص در نمونه مدفوع تجویز میشود. مدیر عامل شرکت آب منطقهای فارس با بیان اینکه موجودی سد درودزن در حال حاضر حدود ۵٠٠ میلیون مترمکعب و سد ملاصدرا ١۶٠ میلیون مترمکعب است افزود: طی چند روز آینده آب از سد ملاصدرا به درودزن انتقال داده میشود. در سالهای گذشته چند بند روی شاخههای فرعی این رود، مانند قندوز، ساخته شده است. علت پر آبی ارس در این دو ماه آب شدن برف روی کوههای اطراف است که همگی به ارس میریزند.

روی رودخانه هیرمند و شعبههای آن بندهایی احداث گردیده است. در سنه 1319 و 1320 که تأسیس کارگذاری سیستان شده بود، اختلافی در قطعه زمینی موسوم به نیزار فی ما بین افغان و ایران حاصل شد که کارگزار آنجا با آخوندزاده، حاکم چخانسوز افغان داخل مذاکره شده تقریباً به تنصیف میخواستند خاتمه دهند، سابقه مفصل آن در دفتر موجود است. ۶۰ کیلومتر ازطول این رودخانه، مرز مشترک بین افغانستان و جمهوری اسلامی ایران راتشکیل میدهد.

۱- نقش ارتباطی بین سه قاره اروپا و آسیا و آفریقاست که از نظر حمل و نقل کالا و نفت اهمیت دارد . کانون آبگیر از نظر موقعیت : حد فاصل حوضه های آبریز است . عمق نمک این دریاچه از 5 تا 54 متر متغیر است و توسط لایههای خاک رس، از یکدیگر جدا میشوند. با افزایش هــــــزار متر 6 درجه دما کاهش می یابد . پیادهروی، عکاسی، تماشای چشماندازهای ۳۶۰ درجه از تهران، شکمگردی در فودکورت، رستورانها و کافهها از محبوبترین فعالیتهای گردشگران نوروزی در این پل هستند.

هدف از احداث این سد جلوگیری از هدر رفتن آب رودخانه حنا و تأمین آب برای فعالیتهای کشاورزی در اراضی حنا بوده است. به همین دلیل بستر برخی نقاط آن از نمک پوشیده شدهاند و به عنوان منبع تأمین نمک شیراز از آن استفاده میشود. مرغاب منطقه زیبای است در شمال ولایت غور که دریایی مرغاب از کوههای این منطقه سرچشمه میگیرد. این جزیره با حالتی مدور و با شعاع تقریبی 1500 متر، در حاشیه جنوب شرقی دریاچه و فاصله 6 کیلومتری شمال کاروانسرای مرنجاب قرار دارد.

غلیان دایمی آن باعث صافی و زلالی آب دریاچه شده است. بهار و تابستان بهترین زمان برای رفتن به چشمه مرغاب می باشد، به دلیل کوهستانی بودن منطقه زمستان های آن بسیار سرد است ولی سفر در پاییز و زمستان به این منطقه نیز خالی از لطف نیست و زیبایی های خود را دارد. آب دریاچه های بختگان و طشک با وجود این که از آب رودخانه ها و چشمه های شیرین تغذیه می شود ولی آب شوری دارد و آب این دو دریاچه از نوع کلرید منیزیم، کلرید سدیم، سولفات سدیم است.

ترکیب مه و شاخه و تنههای سر از آب بیرون آورده در میان سکوت جنگل لقب دریاچه ارواح را به آن بخشیده است. در گذشته که افغانستان سدسازی نکرده بود و وضعیت بارندگی مناسب بود , آب سر ریزشده از هیرمند وارد هامون میشد اما الان این آب وارد بیابانهای لمیزرع و شنزارهای گوده زره در کشور افغانستان میشود. این رود سرانجام به دریاچه هامون میریزد. دریاچه هامون با حدود 1800 کیلومتر مربع وسعت، از سه حوضچه اصلی «یوزک»، «صابری» و «هیرمند» تشکیل شده است.

این دریاچه شگفتانگیز، ویژگیهایی دارد که گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند. در ماههای حوت و حمل آب رودخانه هیرمند به حداکثر، و در ماههای سرطان تاعقرب به حداقل خود میرسد. ارتفاع پلهای برج ۲۰ و عمق آن در ۱۰ متر بوده و قطر آن به ۶٫۵ متر میرسد. رود آمو سالیانه بیش از 250 میلیون متر مربع مواد رسوبی را به خارج از کشور حمل می کند. بلندترین نقطه جزیره در حدود 824 متر ارتفاع دارد که با توجه به ارتفاع 788 متری نمکزار مجاور آن، در حدود 36 متر از سطح کویر بالاتر است.

طبق یک مطالعه از ترکیب قومی خانوارهای نمونه و مورد بررسی در سطح شهر ارومیه که حدود سال ۱۳۷۹ انجام گرفت نشان میدهد که ترکیزبانان ۸۵٫۷٪ درصد خانوارهای نمونه را به خود اختصاص داده و کردیزبانان حدود ۱۰٫۵٪ بودهاند. دریاچه ارومیه نام دریاچهای در شمال غربی کشورمان است که میان دو استان آذربایجان غربی و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است. کارشناسان محیط زیست چنین پیش بینی کردهاند که در صورت خشک شدن دریاچه ارومیه آب و هوای معتدل منطقه به هوای گرمسیری با بادهای نمکی تبدیل خواهد شد و شرایط زیست محیطی منطقه به طور کلی تغییر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید