نسخههای ویندوز 10 و مقایسه آنها – بایت گیت

در ادامه کار با حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شوید. همچنین در این صفحه فهرستی از نامهای رایانههای اتصال یافته و نام لاگین حساب مایکروسافت را میبینید. نبا به یکی از دلایل زیر که همگی سخت افزاری بوده این مشکل به وجود می آید و در نهایت ویندوز شما بالا نمیاید. بوت منیجر یک ابزار نرم افزاری است که به کاربر اجازه می دهد از لیست سیستم عامل های نصب شده بر روی هارد دیسک انتخاب کند چه سیستم عاملی را بارگذاری کند.

3. حال روی دکمه Check for updates کلیک کنید تا در صورت در دست بودن آپدیتهای نرم افزاری جدید، همگی به صورت خودکار دانلود و نصب شوند. در ستون کناری روی Privacy & security کلیک کنید و در سمت راست روی For developers کلیک کنید. حالا به نظر میرسد تیم طراحی ویندوز سرانجام دور هم جمع شده و با طوفان فکری به این نتیجه رسیدهاند که چه تنظیماتی در کدام دستهبندی قرار بگیرد.بخش Display که گنگ و کلی بود، حذف شده و گزینههای آن به دستهبندیهای مرتبط منتقل شده است؛ برای مثال، گزینهی انیمیشن به بخش Visual effects رفته یا گزینه «Make everything bigger» به بخش magnifier (ذرهبین) تنظیمات مربوط به Accessibility (دسترسیپذیری) منتقل شده است.علاوه بر Display، تنظیمات Phone و Search نیز حذف شدهاند؛ اما گزینههای جستجو که مربوط به اجازهی دسترسی بود و هیچ ربطی به جستجو نداشت، حالا به بخش مرتبط privacy & security اضافه شدهاند.

نمای کلی از تنظیمات انجام داده شده هنگام نصب برنامه نمایش داده میشود. 5: گزینه دانلود را که نمایش داده شد، انتخاب کنید. در صورتی که ویندوز قبلی کاربر به صورت UEFI/GPT بوده اما به اشتباه نصب کننده ویندوز را به صورت Legacy/MBR بوت کردهاند پیغامی که در بخش شماره 1 قرار داده شده است نمایش داده خواهد شد. هنگامی که اسکریپت نمایش داده شده، کار دانلود فایل ISO ویندوز 11 را به پایان رساند، عدد 0 را به منظور خروج فشار دهید. در این مرحله Windows taskbar نمایش داده می شود. در صورتی که ویندوز 10 یک هشدار را پیرامون برنامه غیرقابل تشخیص (Unrecognized App) نمایش دهد، باید روی گزینه Run Anyway کلیک کنید تا عملیات ادامه پیدا کند.

سپس بعد از اتمام روند نصب این سیستمعامل کاملا %۱۰۰ اصیل و Original فقط کافیست از یکی از نرمافزارهای فعالساز کمک بگیریم تا یک کدمحصول یا Product key برای سیستمعامل ما بسازد و آنرا فعال کند. جو بلفیور از مایکروسافت به این نکته اشاره کرد که میلیونها مشتری این شرکت هنوز از سیستمعامل ویندوز ۷ استفاده میکنند و رمودندیها مایل هستند تا آنها را تشویق به بروز رسانی به نسخهی ۱۰ ویندوز کنند. نکته مهم و متفاوت درمورد آمارکتس این است که به منظور احراز هویت نیاز به ارائه مدارک محل سکونت ندارید.

در نخستین روزهای آزمایش ویندوز 11، مایکروسافت هیچ روش رسمی را برای دریافت فایل ISO سیستم عامل خود ارائه نکرد. بوت مورد اعتماد از سیستم شما در مقابل روت کیت ها حفاظت کرده و بوت امن را به شما در مقابل بدافزارها ارائه می دهد. ویندوز ۱۱ بیشتر از هر سیستمعامل دیگری سعی کرده به سیستمعامل مک نزدیک شود. این سیستمعامل همراه با اینترنت اکسپلورر ۴ عرضه شد. آیکون آشنای منوی استارت سیستمعامل ویندوز به جای اینکه در سمت چپ نوار وظیفه قرار داشته باشد، به مرکز انتاقل پیدا کرده است.

توصیه میشود برای تسریع فرآیند آماده سازی نهایی ویندوز اتصال اینترنت کامپیوتر یا لپتاپ خود را موقتاً قطع کنید، در ابتدا ریجن را تنظیم کرده ، زبان کیبورد اصلی را انگلیسی و زبان دوم کیبورد را Persian انتخاب کنید. دانلود بازی Red Dead Redemption 2 – RDR 2 برای کامپیوتر با کرک EMPRESS و ریپک FitGirl و DODI. در اینجا نحوه فعال کردن حالت بازی آمده است. در اینجا بر روی گزینه Security کلیک کرده و سپس گزینه Secure Boot را انتخاب کنید. در ادامه خواهید دید که نصبکننده مقداری از فایلها را کپی کرده و امکان دارد در این مرحله با راهاندازی مجدد دستگاه هم مواجه شوید.

شما برای انجام این کار نیازمند یک فلش مموری با حداقل ظرفیت 8 گیگابایت خواهید بود. در ادامه کار خواهید دید که یک فایل زیپ کوچک در رایانه شما بارگیری میشود؛ این یک فایل ISO ویندوز 11 نیست، اما برای دانلود از آن استفاده خواهد شد. هم اکنون شما در حال ساخت یک پارتیشن مخصوص خواهید بود که شامل فایلهای موردنیاز برای بوت شدن است. به خاطر داشته باشید که ممکن است این ابزار اعلام کند که در حال ساخت ویندوز 10 است، اما اینطور نبوده و ابزار در حال ساخت ویندوز 11 است.

در خط آخر این دستور این امکان را ایجاد میکنیم که با رسیدن زمان خاموش شدن خودکار، 60 ثانیه به کاربر فرصت داده شود تا فایلهای مورد استفادهی خود در آن زمان را ذخیره کند. یعنی کاربر میتواند به صورت مجازی هر چیزی که بخواهد طراحی کند! طراحی ویندزو ۱۱ بسیار سازده و سرراست است و منوها هم لبههای گردی پیدا کردهاند. این روش بسیار رایج است. ویندوز 10 به شما امکان میدهد تا چندین پنجره را به طور همزمان مشاهده کنید، اما این یک کار، نیاز به کشیدن و رها کردن پنجرهها دارد که گاهی میتواند بسیار ناخوشایند به نظر برسد.

متاسفانه بهروزرسانیهای ویندوز گاهی اوقات باعث عدم سازگاری Fast Boot با سیستم میشود. چگونه کامپیوتر خود را از نظر سازگاری با ویندوز 10 بررسی کنم؟ هم اکنون شما میتوانید فایل ISO ویندوز 11 را دانلود کرده و در کامپیوتر ذخیرهسازی کنید. با راست کلیک کردن روی فایل ISO و انتخاب گزینه Mount، فایل ISO را نصب کنید. در صورتی که ویندوز یک هشدار را با مفهوم خطرناک بودن فرایند نمایش داد، باید گزینه Run Anyway را انتخاب کنید. حالا میتوانید خیلی راحت به بین صفحههای نمایش مجازی مختلف در گردش باشید. یک پنجره یک ناحیه مشاهده مجزا بر روی صفحه نمایش کامپیوتر در یک سیستم است که امکان مشاهده چندین ناحیه را به عنوان بخشی از یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) می دهد.

فلش بوتیبل ویندوز 11 را به کامپیوتر خود متصل کرده و دستگاه را بوت کنید. نام کامپیوتر خود را تعیین کرده و روی گزینه ادامه (Next) کلیک کنید. زبان موردنظرتان را انتخاب کرده و روی گزینه Next کلیک کنید. در ادامه کار باید روی تاییدیه لایسنس کلیک کرده و گزینه Next را انتخاب کنید. پس قبل از هر کار حتما مراحل حالت دوم را طی کنید. توجه داشته باشید که قبل از انجام این کار باید کلیه اطلاعات خود را از فلش مموری خارج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید