نصب ویندوز ۱۱ + آپدیت، مزایا و امکانات جدید Windows 11 – ایمنا

راه دیگر برای رفع این مشکل، سیستم استفاده از قابلیت Recovery Console است.. یکی از عللی که موجب ایجاد این مشکل میشود، این است که ویندوز به صورت درست و کامل روی کامپیوتر کپی نشده است و احتمال دارد در زمان نصب و کپی فایلها، یکی از فایلهای اساسی و ضروری برای بالا آمدن و راه اندازی ویندوز گم شده و یا درست کپی نشده باشد. و در این لحظه سی دی ویندوز را داخل کامپیوتر قرار دهید و فایلهای اصلی را روی آن کپی کنید.

البته منظور سی دی ویندوزی است که روی کامپیوتر نصب است و فرقی هم نمیکند که کدام ویندوز روی سیستم نصب شده است، فقط باید سی دی مربوط به آن ویندوز باشد. باید Windows USB/DVD Download Tool را دانلود کرده و از آن برای ساختن یک نصب کننده بوت شدنی(bootable installer) استفاده نمایید. قبل از اینکه راه حل های این خطا را که در ادامه بیان می کنیم را تست کنید مطمئن شوید که هیچ وسیله ای به پورت USB وصل نشده و هیچ CD/DVD در درایور شما وجود ندارد چونکه همین موارد می توانند علتی برای نمایش ارور Reboot and select proper Boot Device باشند.

نکته : اگر رایانه شما از درایو فلش USB در شروع بکار استفاده نمی کند یا اصلا پورت یو اس بی را نمی شناسد، باید تنظیمات BIOS سیستم خود را تغییر دهید تا مطمئن شوید که می تواند از USB استفاده کنید. ادامه، عیب یابیو خاموش کردن رایانه خودرا مشاهده کنید. اولین خطی که در Command Prompt مشاهده می کنید نسخه سیستم عامل ویندوز شما است. اگر پارتیشن دارید می توانید به مرحله بعدی بروید و اگر ندارید می توانید پارتیشن بندی کنید سپس به درایو مورد نظری که می خواهید ویندوز ۱۰ را داخل آن نصب کنید بروید. بعد از این مرحله عدد مورد نظر خود که نشان از نصب ویندوز دارد، را وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید.

برای تغییر کانال باید حتما بیلد 22000.100 نصب شده باشد. روش دیگری که برای خاموش شدن کامپیوتر در یک ساعت مشخص از شبانهروز انجام میشود، نوشتن دستورات مرتبط با آن در یک فایل Notepad است. بهترین راه این است که یک DVD ویندوز ۷ که دربردارنده نسخه SP1 باشد، بخرید و یا در صورت داشتن حساب کاربری Technet نسخه SP1 را دانلود کنید. اف بی اس بیش از 11 سال تجربهی فعالیت و بروکری داشته و شاید بیراه نباشد که این بروکر را جزو با سابقهترین و بهترین بروکر های فارکس بنامیم.

■ بیش از 45 ساعت ویدیو آموزشی! چرا که گم شدن یکی از فایلهایی که مسئولیت ورود به ویندوز را برعهده دارد، موجب ظاهر شده پیام NTLDR میشود. از دیگر عللی که موجب ایجاد مشکل NTLDR کامپیوتر میشود، ویروسی شدن سیستم است. ۵- در بخش What kind of folder you want، از منوی آبشاری زیر Optimize this folder for، گزینهای که بیشازهمه با محتوای موجود در پوشه همخوانی دارد را انتخاب کنید (یکی از پنج گزینهی بالا).۶- میتوانید گزینهی Also apply this template to all subfolders را انتخاب کنید. اگر هم این آپدیت را ندانسته نصب کردید و مشکلات بالا را روی سیستم خود شاهد بودید، پیشنهاد میشود خیلی سیستم خود را تحت فشار سنگین نگذارید تا آپدیت بعدی برای حل این مشکل منتشر شود.

در زمانی که مشکل NTLDR کامپیوتر به دلیل حذف دادهها نمایش داده شود، برای رفع آن نیاز به استفاده از برنامه powerful data recovery tool برای بازگردانی همه فایلهای حذف شده دارید. این یک قابلیت بسیار کاربردی برای کسانی است که مجبور هستند لپ تاپ خود را برای یک جلسه اداری، به اتاق کنفرانس برده و بار دیگر، پس از اتمام کار، دوباره به میز کاری خود بروند. در نهایت استفاده از قابلیت های جدید ویندوز ۱۱ برای گیمینگ بسته به این دارد که توسعه دهنگان بازی ها این قابلیت ها را در نظر گرفته و بازی های خود را با آن ها تطبیق دهند.

ایمیج ISO را رایت کنید یا که یک فلش مموری بوتیبل بسازید. در این روش شما به یک کامپیوتر کاربردی، یک DVD یا درایو USB و اتصال اینترنت نیاز دارید. متاسفانه repair installation، نیاز به دانلود کامل سیستم عامل ویندوز دارد و شما به یک کامپیوتر ویندوز کاربردی و اتصال اینترنت نیاز دارید. در صورت انتخاب حالت اتصال از طریق USB، تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل USB بوده که قطعا در اختیار دارید. در این صورت بهتر است، سیستم خود را به وسیله یک بوت دیسک (Boot Disk) راه اندازی کنید.

ابتدا دیسک بوت ویندزر که دارای فایلهایNtldr ،Ntdetect.com ، Boot.ini است، را درست کنید و مطمئن باشید که فایل Boot.ini روی هادری که سیستم عامل ویندوز روی آن نصب است، نصب شده باشد. شبیه ساز اندی هم از دیگر شبیه ساز های اندرویدی است که به واقع کیفیت خوبی دارد و افراد زیادی به دنبال نصب و استفاده از آن هستند. لذا از طریق هایرن بوت وارد شده و رابط اصلی سی دی هایرن بوت را که ملاحظه کنید و گزینه ویندوز مجازی Mini Windows XP را انتخاب کنید. به همین دلیل در برخی موارد به دلیل اینکه سیستم تلاش میکند با استفاده از یک دی وی دی، سی دی، فلاپی، هارد درایو خارجی و غیر بوت شود، این مشکل به وجود میآید.

گاهی مشکل NTLDR کامپیوتر به دلیل عدم پیکربندی درست فایل boot.ini به وجود میآید. در صورت پاک کردن فایلهای اصلی ویندوز هم این مشکل به وجود میآید. لذا در صفحهای که عبارت Welcome to setup را مشاهده میکنید کلید R را فشار دهید تا ویندوز به تعمیر خود بپردازد و سپس با فشار دادن کلید C برای نصب ویندوز از recovery Console استفاده کنید. برای رفع مشکل NTLDR کامپیوتر میتوان از راههای مختلف استفاده کرد، که بهترین راه استفاده از دیسک نجات، سی دی هایرن بوت و سی دی ویندوز است.

اگر باز هم ارور Reboot and select proper Boot Device به شما نمایش داده می شود می توانید با سی دی نصب ویندوز بوت شوید در System Recovery Options ( برای سیستم های ویندوز ویستا و ۷) یا Troubleshoot ( ویندوز ۸ و ۱۰) Command Prompt را کلیک کنید. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تقریبا تمام فروشندگان داخل ایران نسخه های کرک شده ویندوز را به همراه دی وی دی های ارزان قیمت میفروشند! در کامپیوترهایی که به جای بایوس از UEFI استفاده می کنند گزینه ای به نام Legacy مد وجود دارد که می تواند باعث نمایش ارور Reboot and select proper Boot Device شود.

به غیر از اضافه کردن این کلید در رجیستری میتوانید سرویس آپدیت ویندوز را به صورت دستی غیرفعال کنید. روز گذشته، شرکت مایکروسافت اعلام نمود که اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11 غیرفعال خواهد شد. مایکروسافت بدون شک امیدوار است که آنها را با سهولت ایجاد یک برنامه برای تمام دستگاه های ویندوز 10، به جای جداگانه برای سیستم عامل های مختلف، جذب کند. فایل boot.ini که شامل پیکربندی اطلاعات برای منوی بوت سیستم است که بیشتر با خطا مواجه میشود.

در این نسخه امکان استفاده از سیستم های پرداختی به غیر از سیستم پرداخت پیش فرض وجود دارد تا تمامی هزینه هایی که کاربران برای اپلیکیشن می پردازند کاملا به توسعه دهنده برسد. در هر صورت امیدواریم چنین مشخصهای راهی نسخهی نهایی ویندوز ۱۱ نشود تا کاربران هنگام استفاده از ویندوز با بهترین تجربهی ممکن روبرو شوند. امکان تهیهی نسخهی پشتیبان از فایلهای فعالسازی، در این کرک وجود دارد و فایلهای مربوطه در پوشهای بهنام Backups کنار فایل کرک ذخیره شده و در زمان خود قابل بازیابی خواهد بود.

در صورتی که خاموش کردن کامپیوتر به روشهای غلط مکرر انجام شود، احتمال دارد، در این صورت یکی از فایلهای اصلی و اجراکننده ویندوز آسیب ببیند. در صورتیکه در نهایت نتوانستید با این شبیه ساز کار کنید و یا به هر دلیل دیگری می توانید از شبیه ساز جنی موشن یا هر شبیه ساز دیگری که در بالا به آن اشاره کردیم کار کنید. علاوه بر این می توانید از ۴ روش رفع مشکل نمایش صفحه سیاه هنگام بالا آمدن و شروع ویندوز استفاده کنید.

در اینجا، باید SSD را انتخاب کنید تا مراحل انتقال کامل ویندوز شروع شود . استفاده از این برنامه آسان است- باید انتخاب کنید که آیا از نسخه 32 بیتی ویندوز استفاده میکنید یا نسخه 64 بیتی. برداشت اولیه ما این است که المانهای رابط کاربری ویندوز ۱۱ مدرنتر شدهاند و میتوانیم به منوی استارت، منوی راست کلیک و دیگر المانهای مشابه اشاره کنیم. تایلهای منو استارت حذف شده و با آیکونهای ساده و رنگارنگ جایگزین شدهاند. فایلها و دادهها، عکسها، صدا، موسیقی، ایمیل و هر آنچه که روی دیوایس حافظه اثرگذار است و حذف شدهاند را بازیابی کند. اگر کابل پاور هارد وصل نباشد و یا اینکه خراب شده باشد به طوری که هارد قابل شناسایی نباشد ارور Reboot and select proper Boot Device به شما نمایش داده می شود.

امروز در انزل وب در مورد اینکه هیستوری در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ در کجا قرار دارند صحبت کردیم و نحوه حذف هیستوری و بخش Recent Files در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را به شما آموزش دادیم. همچنین می توانید پارتیشن را در حین نصب قالب بندی کنید.ابتدا روی پارتیشن مورد نظر کلیک کنید و سپس بر روی گزینه(Advanced Drive) کلیک کنید و آن پارتیشن را فرمت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید