هر آنچه درباره بیمه دام و طیور باید بدانیم – Azki

به نظر میرسد که آب یک نقش عمده ای را در تغذیه گاومیش دارد ولی چنانچه تأمین نشود باعث مرگ و میر و اتلاف گاومیش ها می شود شاهد این ادعا، تلفاتی است که در گوساله های گاومیش در استرالیا در فصول گرم اتفاق افتاد. روش تلقیح مصنوعی در گاومیش شبیه گاو بوده، ولی جمع آوری اسپرم از گاومیش در مقایسه با گاو آسانتر است. منظور از پاک سازی، درآوردن کنده های درخت، جمع آوری سنگ و ریگ و از این قبیل است. بیماری های داخلی شامل: تب شیر یا فلجی بعد از زایمان، سندروم زمین گیری، ورم پستان فوق حاد، نفخ حاد شکمبه، سوء هاضمه ناشی از فلج عصب واگ (انباشتگی و نفخ شکمبه، انباشتگی هزار لا و انباشتگی شیردان)، جابجایی و پیچ خوردگی شیردان در صورت عدم پاسخ به درمان، اتساع و زخم های خونریزی دهنده شیردان، اسهال مزمن، پیچ خوردگی روده ها، ورم پرده صفاق (پریتونیت)، آب آوردن شکم (آسیت)، فتق دیافراگماتیک، تورم ضربه ای نگاری (TRP)، ورم پرده خارجی قلب (پریکاردیت)، سیروز کبدی، هپاتیت، آبسه کبدی، سنگ های کیسه صفرا، پنومونی، آبسه ریوی، عفونت و نارسایی کلیه، کوری دو چشم.

3- مواد معدنی و ویتامینی : کمبود برخی مواد معدنی و ویتامینی در جیره غذایی دام باعث کاهش تولید، کاهش رشد، عدم آبستنی ، سقط جنین و کوری دردام می گردد. عدم موفقیت در آبستنی ناشی از عدم لقاح یا ازدست رفتن آبستنی بعد از شکل گیری جنینی است. 1-رنگ رنگ شیر معمولا سفید کدر یا به اصطلاح سفید چینی است که ناشی از انعکاس نور توسط گلبول های چربی وذرات کلوئیدی کازئینات کلسیم و فسفات کلسیم می باشد وقتی که چربی شیر زیاد و به خصوص چربی حاوی مقدار زیادی کاروتن باشد ، رنگ شیر متمایل به زرد گشته ودر مقابل ، شیر کم چربی یا شیری که به آن آب اضافه شده باشد ، به طور خفیفی آبی رنگ به نظر می رسد .

بررسی لنگش در گاو شیری مستلزم توجه به این نکته است که این ناهنجاری متابولیکی یک وضعیت چند فاکتوری است بدین معنی که تحت تاثیر چند عامل مختلف می تواند ایجاد گردد. در این مقاله می خواهیم برخی از عوامل شناخته شده موثر بر از دست رفتن آبستنی را در گاوها بررسی کنیم. لذا در ادامه جهت بررسی مطالعات بازار طرح به بررسی بازار عرضه و تقاضای شیر و همچنین بازار مصرف گوشت قرمز پرداخته شده است. چرا درمسابقات گاوبازی از دستمال قرمز استفاده میکنند؟ این درست نیست، چرا که آنها می توانند راه خود را در تاریکی پیدا کنند.

امروزه شرکت های تولید کننده ویتامین A به صورت تجاری از یک پوشش خاص جهت جلوگیری از تخریب ویتامین A طی انبارداری استفاده می کنند که کار با آنها را بسیار آسان کرده است. پرورش گاو شیری از جمله مشاغلی است که طرفداران خاص خودش را دارد , علاقه مندانی که به کارپروش گاو شیری علاقه دارند برای شروع این کار نیاز به داشتن اطلاعاتی دارند که بتوانند با این کار بیشتر آشنا شوند.

توضیح غالبا در موردی استعمال شود که پایان کار معلوم نیست : سپهدار توران از آن بدتر است کنون گاو پیسه بچرم اندرست . نکات کاربردی در مدیریت تغذیه ای گاو های شیری.. تغذیه با ذرت سیلو شده باید پس از شیردوشی انجام شود تا بوی مواد سیلو شده وارد شیر نشود همچنین از تغذیه ذرت سیلو شده درگوساله های زیر 6 ماه خودداری گردد. غلظت کم پروژسترون در طول چرخه فحلیو پس از تلقیح مصنوعی ممکن است منجر به ایجاد فولیکول های دایمی در گاو شود. میزان از دست رفتن آبستنی در گاوهای شیرده شیری ممکن است از زمان لقاح تا پایان آبستنی به ۶۰ درصد برسد.

گاو شیری هلشتاین را یا همان هولشتاین یک گاو هلندی است که جزو سنگین ترین گاو دنیا محسوب می شود. زاویه داربودن گاو درمنظر پشتی نشان می دهد که این گاو سروگردن کشیده، دنده های برجسته و ظریف وبدنی کشیده و موزون دارد. علاوه بر اين دو، ماده شير در تأمين نيازهاي پروتئيني افراد نيز نقش بسزايي دارد. بخش اعظم(حدود 91 درصد) شير توليدي در جهان از گاو حاصل مي شود، هر چند در برخي از كشورها گوسفند، بز و گاو ميش توليد كننده هاي عمده شير بحساب مي آيند.

کازئین دارای چهار بخش اصلی است که عبارتند از آلفا Sیک – کازئین ، آلفا Sدو – کازئین ، بتا – کازئین و کاپا – کازئین ، که تمام بخش ها در PH:4/6 شیر رسوب می کند. سبوس مصرفی دام در واقع پوسته دوم برنج است که از صیقل دهی دانه برنج بدست می آید.و اگر با پوسته اول مخلوط شود از کیفیت و قابل هضم بودن سبوس میکاهد.دارای روغن بالایی است که به همین دلیل نگه داشتن آن را مشکل می کند.سبوس برنج تولید شده به روش مکانیکی حاوی انرژی بیشتری بوده که به علت میزان چربی بالای آن است.محصول متغیر است که از منابع مختلف بدست می آید و متغیر بودن آن بدلیل روشهای عمل آوری مختلف و پوسته های موجود در آن است.

از جيره هاي مخلوط استفاده می شود. مقدارلاکتوز شیر طبیعی بین4/4تا5/2 درزصد متغییر است که این مقدار 50 تا 52 درصد از کل مواد جامد شیر پس چرخ را شامل می شود . مصرف مداوم شير در تأمين مقدار كافي كلسيم براي جلوگيري از پوكي استخوان در دوران پيري بسيار مؤثر مي باشد. جهت اطمينان از ميزان كافي خوراك مصرفي در جيره، حد اطمينان مد نظر گرفته می شود. همچنین لازم به ذکر است که در برخی از موارد ما قیمت فروش گوسفنده زنده در تهران و همچنین سایر استان ها را اعلام میکنیم اما جهت اطلاع دقیق تر می بایست تماس بگیرید ما همواره آماده دریافت هرگونه تماس و مشتاق شنیدن صدای گرم شما عزیزان هستیم.

در ابتدا به طور خلاصه تعریفی از اسطوره ارائه میکنیم . اول از همه، شما باید بدانید که گاوها، بیشتر شیر مورد نیاز انسان های جهان را تولید می کنند. با توجه به اینکه انسان همواره در جهت رفع نیازهای خود در تلاش بوده است، بنابراین در جهت نگهداری از حیوانات برای استفاده از محصولات آنها قدم برداشته است. تدابير لازم جهت به حد اقل رسانيدن تلفات خوراك را به عمل آورده می شود. در سن کمتر از 6 ماهگی بهترین تمرین برای جوجه لاری ماساژ دادن عضلات پاها، گردن و زیر بال می باشد.

با توجه به خواص و كاربرد فراوان آگاو در داروسازي و صنعت و همچنين سازگاري اين گونه در بيشتر نقاط ايران توصيه مي شود مطالعات و بررسيهاي عميقتري در خصوص سازگاري گونه هاي مختلف اين گياه در ايران و استان گلستان انجام شود تا استفاده بهينه از اين گياه كم توقع انجام شود . تأمين مداوم شير با كيفيت مطلوب چيزي است كه توليد كنندگان شيربايد آن را مورد توجه قرار دهند. خواص ظاھری شیر: 1-طعم شیر تازه که تحت شرائط ایده آل تولید شده باشد دارای طعمی ملایم و کمی شیرین است که برای ذائقه اکثر مردم مطلوب می باشد .عامل اصلی ایجاد این طعم نسبت بین غلظت لاکتوز و کلر در شیر می باشد .

یافت می شود که شما می توانید از بین آنها انتخاب نمایید. همچنین عرض برش هر بشقاب بین 18 تا 30/5 سانتیمتر است. ایمنی توسط پیچ برش و دارا بودن جک , شلنگ و سایر متعلقات هیدرولیک از دیگر ویژگیهای این گاو آهن دوطرفه می باشد . سپار؛ مجموع گاو و یوغ و چوب و آهن آن . شیر گاو علاوه بر لاکتوز ، گلوکز ، گالاکتوز و مقادیر کمی از الیگو ساکاریدها ،گلیکو پروتئین ها می باشد. فراوان مصرف می نماید و درزمستان یکی از بهترین خوراک ها برای گاوهای شیری ، پرواری و گوسفندان می باشد.میزانانرژی ذرت سیلو شده بالا و پروتئین آن کم می باشد از اینرو مصرف آن همراه با یک منبع پروتئینی (یونجه) بسیار مناسب است .زمان مناسب برداشت ذرت جهت فرایند سیلو زمانی است که دانه ها حالت خمیری داشته به طوری که با فشار ناخن شیرابه سفید رنگ غلیظی از دانه ذرت خارج شود.

به عبارت دیگر، در مقطع زمانی که گاوها دارای بیشترین منفعت مالی هستند، از هر 4 رأس گاو شیری 1 رأس از گله حذف میشود. طوری که بیشترین میزان آلودگی با این ویروس در برخی نواحی ایالات متحده آمریکا مثل لوئیزیانا، کلرادو و ایالات جنوب شرقی با میزان آلودگی در حدود بیش از 60 درصد در گاوهای شیری گزارش شده است (Radostitis et al., 2007; St. واضح است که نرخ لقاح در تلیسه های شیری و گوشتی و گاوهای غیر شیرده گوشتی زیادتر از گاوهای شیرده گوشتی و گاوهای شیرده و غیر شیرده شیری است.

يك ليتر شير در روز تمام نيازهاي پروتئيني اطفال زير 6 سال و بيش از 60 درصد نيازهاي پروتئيني كودكان در حال رشد ( از 6 تا 14 سال) را تأمين مي كند.همچنين براي افراد 14 تا 20 سال تقريباً نيمي از نيازهاي پروتئيني روزانه تأمين مي شود. همچنین از سبوس گندم و سبوس برنج نیز درمخلوط کنسانتره استفاده می شود اما باید توجه داشت که ارزش غذایی انواع سبوس بسیار کمتر از کنسانتره بوده و دامداران نباید سبوس را جایگزین کنسانتره نمایند به طور متوسط به ازای هر 5/2 لیتر شیر تولیدی 1 کیلو گرم کنسانتره جهت تغذیه دام در نظر گرفته می شو د ( بدون درنظر گرفتن کنسانتره مورد نیاز جهت نگهداری ، رشد گوساله و افزایش وزن روزانه گاو شیری).

تولید شیر و گرفتن گوساله هدف نهایی و بازدهی یک گاوداری شیری است و گاوی که آبستن نشود یا تولید پائینی داشته باشد، نگه داری اش اقتصادی نیست. در ایران گاو شیری در سه سیستم سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی پرورش داده می شود. دراین مر حله مصرف خوراک با میزان تولید شیر هماهنگ نیست به طوری که دام شیر زیادی تولید می نماید و اشتهای کمی برای مصرف خوراک دارد ، از اینرو دام برای تامین انرژی مورد نیاز بدن و تولید شیر اقدام به مصرف چربی های بدن نموده : درنتیجه دام مقداری از وزن بدن خود ( 10 تا12 درصد) را از دست داده و لاغر می شود؛ مثلاً یک گاو 300 کیلویی حدود 30 کیلو کاهش وزن خواهدداشت.

مصرف دانههای این گیاه و روغنهای بهدستآمده از آن هم خواص درمانی زیادی دارد. پس از مصرف توسط دام به توده خمیر چسبناک تبدیل شده و به دیواره شکمبه و روده ها می چسبد و دام را دچار ناراحتی های گوارشی می نماید علاوه بر این اکثر نان خشک های مورد استفاده دردامداری ها آلوده به کپک ،میکروب و سایر اجسام خارجی می باشد که باعث مسمومیت ، سقط جنین و ابتلا دام به برخی بیماری ها و درنهایت افزایش هزینه های درمانی می شود. فولیکول های دایمی باعث ایجاد تخمک هایی می شوند که باروری کمی دارند و منجر به مرگدر مراحل اولیه نطفه گی و کمی بعد از آبستنی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید