هر آنچه درباره بیمه دام و طیور باید بدانیم – Azki

کلیه خوراک های گاوی و گوسفندی مانا طب با نام تجاری خوراک طلایی وارد بازار شده است.با عرضه خوراک طلایی به بازار و آموزش نحوه مصرف همراه با برنامه زمان بندی و نظارت بر عملکرد دامدار یک انفجار در بازار دام رخ داد. برعکس بیشتر تولیدکنندگان خوراک دام که به خاطر هزینه حمل و نقل فقط برای استان خود محصول تولید می کنند .خوراک طلایی به تمامی استان ها ارسال شد. مرکز خرید و فروش دام زنده لایو شیپ برند معروف در این زمینه است که به عنوان مرکز فروش انواع دام زنده سالم با بهداشتی شناخته میشود که به تمامی نقاط تهران و کرج خدمات رسانی میکند.

نرخ گوسفند زنده را با نازلترین نرخ عرضه می کند و شما عزیزان با یک تماس می توانید از آن مطلع شوید زیبا نرخ ها در حال تغییر هستند و از ارائه روزانه نرخ در این بخش معذوریم و سعی بر این داریم به صورت آرشیو ماهانه نرخ ها را درج کنیم. همچنین ذکر این نکته ضروری است که حیوانات می توانند توازن منفی انرژی را پیش از زایش تجربه کنند و این امر احتمالا در تلیسه ها می تواند با ماده خشک مصرفی پایین تر و بار اضافی انرژی مورد نیاز برای رشد تلیسه توضیح داده شود. در این آزمایش گاوها از یک جیره TMR مرسوم (بر پایه سیلاژ ذرت و یونجه خشک و هیلاژ) تغذیه شدند.

در شرایطی که بخش زیادی از جیره را کربوهیدراتهای سهل التخمیر به خود اختصاص داده اند و یا فیبر جیره کم است، اسیدیته شکمبه به شدت کاهش میابد. مقدار غذائى که به حيوان داده مىشود بستگى به چگونگى بدن حيوان دارد. جابجایی شیردان می تواند در اثر فشار وارده توسط جنین به دستگاه گوارش در طول زایمان اتفاق بیفتد. دلایل کاهش خوراک مصرفی پیش از زایش مشخص نشده است اما اخیرا فوربز توضیح داد که جنین در حال رشد، فشارهایی را ایجاد می کند و شکمبه را محدود می نماید ولی رشد جنین در طول یک سوم پایانی دوره آبستنی تدریجی تر می باشد در حالی که کاهش ماده خشک مصرفی تا چند روز آخر پیش از زایش بطور جدی اتفاق نمی افتد و وقتی که گاوها از دوره خشکی به شیردهی انتقال می یابند ظرفیت نگهداری آب در شکمبه تغییر نمی کند.

اگرچه گاوها می توانند با افزایش ماده خشک مصرفی به این تقاضاها پاسخ دهند اما این پاسخ به طور معمول با تاخیر صورت می گیرد و در نتیجه گاو زمان قابل توجهی را در توازن منفی مواد مغذی سپری می کند. نژاد رومانف اگر با نژادهای گوشتی سنگین وزن مانند شاروله و یا ایل-دو-فرانس (Île de France) تلاقی داده شود نتایج بسیار قابل توجهی از نظر افزایش وزن روزانه و راندمان لاشه نشان دادهاند و در فرانسه آمیختههای دو نژاد مذکور با رومانوف به وفور یافت میشود. کبد گاومیش بزرگتر، گردتر، ضخیمتر از کبد گاو و لوب پایینی آن مانند کبد گوسفند هرمی شکل است.

در یک راهنمای حذف بهینه یا مطلوب، دام ها بر پایه جریان مالی تنزیل شده در آینده رتبه بندی می شوند و آنگاه با توجه به هزینه فرصت سرمایه، پیشنهاد نگه داشتن دام در گله و یا جایگزین کردن آن داده می شود؛بنابراین پیش بینی عملکرد گله، از اجزای بسیار مهم برنامه های تعیین مناسب حذف دام هستند. این نژاد از مرغ و خروس ها بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند و با جثه نسبتاً کوچکی که دارند، احتیاج به فضای کمتری نسبت به نژادهای دیگر مرغ و خروس دارند. مشکل جفت ماندگی بیشتر در تلیسه ها در شکم اول و گاوهای مسن معمول می باشد.

جفت ماندگی معمولاً مربوط به ناتوانی در جدا شدن جفت از جداره رحم می باشد. جفت ماندگی به حالتی اطلاق می شود که جفت ۱۲ ساعت بعد از زایمان خارج نشود. جابجائی شیردان به حالتی اطلاق می گردد که شیردان (معده حقیقی) از وضعیت طبیعی خود به سمت چپ یا راست منحرف گردد. هم زمان با تغییرات در غلظت هورمون های درون ریز، تغییرات متابولیکی صورت می گیرد که تغییر مواد مغذی از ذخیره شدن در بدن مادر را به سمت سنتز شیر و تغذیه گوساله نوزاد تسهیل می کند.

سازگاری بالای آن باعث شده که در ایران به یکی از محبوبترین نژادهای گاوی برای تولید شیر مورد توجه قرار بگیرد، تولید شیر زیاد، عمر طولانی و سازگاری محیطی آن باعث شده که اکثریت دامداران و تولید کنندگان شیر، هلشتاین را مورد توجه خود قرار دهند. خانواده های بسیاری برای به دنیا آمدن نوزادان خود گوسفند قربانی می کنند. در غیر این صورت گاو شیری حداقل یک دوره دیگر در گله باقی خواهد ماند تا در ابتدای دوره بعد برای آن تصمیم گیری شود. در گاوهای سالم و نرمال جفت طی یک ساعت یا اندکی بیشتر بعد زایمان از رحم خارج می شود.

16- تغذیه از مواد بودار را در 0.5 تا 2 ساعت قبل از شیردوشی یا بعد از شیردوشی به انجام رسانید. بعد از انجام این مراحل به میزان مناسب آغوز را با صبر به میزان اندک اندک به حیوان بخورانید . بنابراین هم گوساله دارای پتانسیل رشد بیشتری در آتیه خواهد شد و هم گاو مادر روند بهبودی بعد از زایش را سریعتر طی میکند . معمولا تلاش می شود تا میزان حذف اختیاری در گله بالا باشد زیرا در این صورت دامدار دام های دارای تولید پایین را حذف و دام های پرتولیدتر را حفظ می کند و از این طریق می تواند سود را به حداکثر برساند.

در نتیجه ده ها سال تلاش برای اصلاح نژاد گاوهای شیری جهت بالا بردن تولید شیر، میزان تولید طی روزهای اول پس از زایش بیش از 10 برابر مواد مغذی مورد نیاز گوساله شده است. برخی از این بیماری ها توسط نیش حشرات وارد بدن ان ها خواهد شد. علاوه بر نکات ذکر شده کنترل شرایط محیطی و عوامل تنش زا و نیز استفاده از تیپ های ژنتیکی برتر در گله به نحو چشم گیری در کاهش و کنترل بیماری ها نقش دارد، در سطور زیر به برخی از بیماری های شایع در گله های گاو شیری و گوشتی اشاره می گردد.

و مهدی زادهم.1389. برآورد ضرایب اقتصادی برخی ازصفات گاو بومی استان گیلان در سیستم پرورش میانبند. در نهایت، گاو خشک می شود. در خلال این دوره بحرانی خوراک مصرفی گاو در پایین ترین حد خود در چرخه آبستن – شیردهی قرار دارد، به نظر می رسد ماده خشک مصرفی در زمانی که تقاضا برای مواد مغذی با بیشترین سرعت در حال افزایش است در پایین ترین حد خود می باشد.

هر مورد لنگش می تواند درصد بالایی از حذفهای اجباری گله را به خود اختصاص دهد. قيم دام به استفاده از مکمل مواد متراکم يا تهيه سيلو از علوفه چراگاهی برتری دارد, زيرا عدم رسيدن دام به افزايش وزن مورد نظر در فصل چرا منجر به اين می شود که يا دوره زمستان گذرانی دام (استفاده از سيلو) افزايش يابد و يا مقدار مواد متراکم بيشتری مصرف شود؛ که در هر دو حالت سود خالص کمتر می شود. زمینۀ مطالعه:تعیین زمان تخمک گذاری با استفاده از اندازه گیری پروژسترون برای انجام تلقیح مصنوعی یا جفت گیری در زمان مناسب حائز اهمیت است.

با وجود اندازه بزرگی که دارند، بسیار پرندگان آرامی هستند که این ویژگی میتواند برای تازه کارها و خانواده ها بسیار مناسب باشد. ساخته می شوند فیگورها پس از ساخت اولیه با دست رنگ میشود و جزئیات بسیار ریز آنها با دقت فراوان طراحی میشود. پوشش کف بستر، طراحی بهاربند و مدیریت تغذیه نقش بسزایی در لنگش ایفا می کند. هم در مبحث تغذیه و هم تاسیسات توجه به این نکات می تواند از بروز لنگش در گاو شیری جلوگیری کند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد؛ مدیر جهادکشاورزی شهرستان مهاباد گفت: در هفتمین دوره مهارتی تغذیه گاو شیری ۲۰ فراگیرآموزشهای لازم را بصورت تئوری و عملی فرا گرفتند.

کاهش در خوراک مصرفی با نزدیک شدن به زمان زایش اختصاص به گونه گاو ندارد. به گونه ای که میتواند در بیشتر یا کمتر شدن عمر مفید اقتصادی دام موثر باشد . در مورد گونه Agave angustifolia که گونه پرورشی است از شیره برگهای آن برای تسکین درد دندان و ناراحتی چشم استفاده می شود . توصیه می شود جهت خروج ترشحات ایجاد شده در پستان درگیر از اکسی توسین استفاده گردد. مشکلات دیگراز جمله جفت ماندگی، جابجایی شیردان و حساسیت به عفونت می تواند به توازن های منفی مواد مغذی مرتبط باشد که توسط گاوها در خلال دوره انتقال تجربه می شود، بنابراین ضروری به نظر می رسد به منظور افزایش سلامت و بهداشت گاوهای پیرامون زایش به دست آوردن درک بهتری از الگوی خوراک مصرفی گاوهای پیرامون زایش، عوامل تاثیر گذار بر الگوی خوراک مصرفی و روابط بین خوراک مصرفی و سلامت گاو در این دوره اهمیت پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید