پرورش خروس لاری را تخصصی بیاموزید – بلدرچین دماوند

1. افزایش کارآیی تلقیح مصنوعی در گاومیش. ولی گاو کوچک و ضعیف به علت این که نمی تواند غذای بیشتری بخورد ودرتلقیح مصنوعی به اسپرم های خوب، جواب نمی دهد، برای نگهداری مناسب نیست. دامداران پاک سعی دارد شمارو در خرید یک گاو شیری خوب یاری کند. هرچه این زاویه تیزترباشد ، دام ازنظر خصوصیت های شیرواری، وضعیت بهتری دارد. از نظر رنگبندی نیز رنگ های سفید و صورتی با داشتن لکههای قرمز را میتوان برای این دام در نظر داشت. ۱- هنگام خرید گاو شیری ابتدا باید دقت کرد که دام بیمارنباشد وواکسن های لازم به آن تزریق شده باشد.

این چوب مانند نوک قلم نی طوری تراشیده شده بود که “گَواهین” یعنی گاو آهن در آن تعبیه گردد. یعنی باید سر پستانک های جلو کمی بلندتر ازسرپستانک های عقب باشد. حال آنکه پاها باید بدون انحراف و مفصل های خرگوشی باید با ران، پاها و سم ها، موازی باشند. به علاوه پاهای عقب گاو درمنظر پشتی باید مستقیم و بدون انحراف به داخل بدن وصل باشند. هرچه مفصل پاهای عقب گاو ظریف تر باشد، گاو شیروارتر است. این صفت به طور مستقیم با شیرواری گاو رابطه دارد. حساسیت به پروتئین گاوی تا چه سنی ادامه دارد ؟ تابحال به این فکر کرده اید یک گاو خوب اصلا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شیب بالاتر و شیب پایین تر برای گاو شیری مناسب نیست و موجب ناراحتی هایی درتولید مثل وخروج ناقص ترشح های رحمی گاو می شود. با گذشت زمان، تولید شیر گاو به اوج خود می رسد. علاوه بر این، آنچه که گاو می خورد، می تواند بر کیفیت شیر این حیوان تأثیر بگذارد. نسبت به تحریکات محیطی بسیار حساس بوده و به سرعت واکنش نشان می دهد. تا حد بسیار بالایی مطیع و رام میباشد . اگر یک سیستم خودکار در یک مزرعه بزرگ راه اندازی شود، کارها بسیار ساده تر خواهد شد.

یک نمونه کارت شناسنامه استفاده از میکروچیپ در زير آورده شد. از دیسک و هرس برای این شخم استفاده و این شخم را به هنگام عمل کاشت ( غلات ) نیز می زنند . هم اکنون علاوه بر کشور های نامبرده، این نژاد در مناطق مختلف جهان پرورش داده می شود. هم اکنون می توان گفت که این نژاد در کشور هایی با داشتن دامداری های سنتی و صنعتی در جمعیت بالا وجود دارد. زمین های سیر آب حدود ۱٫۸ میلون هکتار را دربر دارد ( ۱۸). در طول یک سال، میزان تولید شیر گاو ها، حدود 20 میلیون پوند خواهد بود.

در ابتدای مراسم دونده ها که همان مردم هستند قبل از رها شدن گاو ها باید جمع شده باشند و سرود حفاظت سنت فرمین را سه بار با هم بخوانند. گاویار رفت و پسر گاوها را با صدای بلند می راند که شیرها پیدایشان شد، پسر گاوها را رها کرد و شیرها را گرفت و به خیش بست و مشغول شخم شد، گاویار در برگشت با دین این صحنه جرات نزدیک شدن نداشت، پسر سرِ شیرها را به هم کوبید و کشت.

ارنست همینگوی در سال 1932 در این خصوص گفته است که: مبارزه تنها هنری است که در آن مردان واقعی خود را در معرض مرگ قرار می دهند و در آن نحوه عملکرد و مبارزه یک مرد در نهایت باعث می شود که انتخاب یک جنگنده برای مبارز به وجود بیاید. جنین به صورت توده 8 تا 16 سلئلی به چسبیده دیده میشود سپس بوسیله شیلنگ مخصوص انتقال یک مقدارهوا به پایت منتقل سپس جنین و بار دیگر هوا به پایت منتقل می کنیم پایت را در تفنگ تلقیح قرار داده با یک دست توشه رکتال نموده و با دست دیگر تفنگ انتقال جنین را از فرج،مهبلو سرویکس رد نموده و در قسمت فوقانی رحم عمل انتقال جنین صورت می گیرد .

از زمان هند باستان تا این زمان، انسان ها، به این موجود مهربان و نیکوکار، به عنوان یکی از اصلی ترین نیروهای پایدار کمک کننده به نژاد بشر، نگاه می کرده اند. مابقی غول های باقی مانده عبارتند از 17 شخصیت غول نمای دیگر که در بین آنها 6 kilikis ، 5 کله گنده و 6 zaldikos هستند که مربوط به دوره های زمانی متفاوتی بین زمان های 1860 تا 1941 هستند.

این نوع گوسفند زنده در هنگام تولد دارای پشم مشکی ( سیاه ) رنگی میباشد، که بر روی کله آنها لکه های سفید رنگی وجود دارد. شیر جرسی در مقایسه با سایر نژادها بیشترین درصد چربی و همچنین مواد جامد بدون چربی را دارد. اگر این سیستم را با سایر سیستم هایی که می توانند تغییرات محیط یا غذای گاو ها را ردیابی کنند، ترکیب کنید، می توانید نتایج را با هم مرتبط کرده و پیش بینی های دقیقی داشته باشید. گوساله های این نژاد در میان سایر نژادهای شیری در هنگام تولد بالاترین وزن را دارند و این ویژگی همراه با رنگ سفید چربی بدن آنها را برای تولید گوشت سفید (veal) گوساله مناسب اند.

به دلیل داشتن چربی زرد ، برای تولید گوشت قرمز و گوشت سفید گوساله ارزش چندانی ندارد. کواردیلاها با در دست داشتن پارچههای زرد و صورتی گاو را تحریک کرده و او را خشمگین میکنند. گاو زبان بسته در حالی که شاخ هایش توسط دو مرد نگه داشته شده بدون تحرک فقط نگاه میکند. گاوهای پرمصرف، به مواد مغذی و انرژی بیشتری نیاز دارند، در حالی که گاوهای با سطح تولید شیر پایین تر، نیاز به تغذیه کمتری دارند. در واقع اگر به دنبال خروس های جنگاور هستید، به هیچ عنوان نباید در تغذیه آن ها کم کاری کنید.

با مساحت مایلی شمال غربی جزیره جرسی واقع شده . هولشتاین، همانطور که در سراسر کشورهای جهان شناخته شده است، در واقع از هلند سرچشمه می گیرد. هرگونه تغییر در وعده های غذایی روزانه گاو، تا زمانی که گاوها دوباره با خوراک جدید سازگار نشوند، بر تولید شیر تأثیر می گذارد. به همین دلیل، هر سال، تعدادی رکورد های جدید به دست می آید. غذاهایی که یک گاو می خورد، بزرگترین عامل موثر بر میزان شیر تولیدی این حیوان است.

در نهایت، گاو خشک می شود. بیش از نیمی از جمعیت جهان در نواحی خاور دور و خاور نزدیک و برخی قسمتهای اروپا شیر و فراورده های شیر گاومیش را به مصرف می کنند. اگر یک گاو انرژی یا پروتئین کافی مصرف نکند، تولید شیر حیوان کاهش می یابد. جنبه های زیادی وجود دارند که بر مقدار شیر تولید شده توسط گاو تأثیر می گذارند. قسمت تقسیم کنیم. به طوری که نوک ۴برای بررسی محل قرارگرفتن سرپستانک ها باید کل پستان گاو را به قسمت قرارگرفته باشد. هرچه ارتفاع پستان عقبی گاو کمتر باشد بهتر است. علاوه براندازه پستان ، بایدتوجه داشت که پستان های گاو شیری ورم کرده و گرم تر از حد معمول نباشد.

عرض کپل گاو رابطه مستقیمی با زایمان آسان وبه دنیا آمدن گوساله سالم ودرشت دارد. عرض کپل رابطه مستقیمی با زایمان آسان وبه دنیا آمدن گوساله سالم و درشت دارد. اصلاح نژاد با گاو سمینتال در مقایسه با دیگر نژادهای اصلاحی Taurus bos از آن جهت مناسب است که نه تنها در توانایی تولید شیر بلکه در عین حال در توانایی تولید گوشت ارجحیت دارد. در راستای معرفی تلقیح مصنوعی که در منطقه اصلاح نژاد گاو سمینتال به سرعت گسترش پیدا کرد، فصل تعیین کننده جدیدی در تاریخ اصلاح نژاد در دهه 60 آغاز شد: اصلاح نژاد به روش تلقیح مصنوعی در حد وسیع، بر پایه علم ژنتیک و بکارگیری روش های مدرن دستاوردهای ژنتیکی، همچنین بکارگیری اطلاعات مدرن ارزش های اصلاحی.

نژاد گاو سمینتال درکشورهای مختلف به نامهای پای روژه دوله درفرانسه و در ایتالیا پیزاتا روزا و درآلمان فلک فیه (خالدار) و نیز سمینتال معروف است. قبل ازخرید گاو شیری، ازسالم بودن گاو مطمئن شوید . در طول تاریخ، گاوها برای تأمین مایحتاج، انسان شیر تولید می کردند (حتی قبل از توسعه کشاورزی). به همین دلیل استفاده از سبزیجات مانند کلم، کاهو، هویج و حتی یونجه برای این پرنده ها توصیه می شود. ماشین آلات خاک ورزی ثانویه مقدار کمی از خاک و بقایای مانده از گیاهان را با خاک مخلوط و دفن می کنند.

بعد از دو روز گوگرد را کاملا مخلوط کود حیوانی میکنید. یک تن کود حیوانی را قبلا کاملا بوسیله سمپاش آب پاشی نموده تا کاملا مرطوب گردد. این اطلاعات شامل: محل مناسب نگهداری، نوع خوراک و جیره غذایی، شرایط آب و هوایی مناسب برای رومانوف ها و بسیاری موارد دیگر که همگی جزو مهمترین نکات راه اندازی ایده می باشند. لرها : «گاو، خیش را مانع راه گنجشک می کند» ( ذوالفقاری، ج۲، ص ۱۴۸۲). فیلبرگ در ۱۳۱۴ خیش بروجردی را در «تَرس»، در ۲۵ کیلومتری جنوب خرم آباد، دیده است.

به طوری که هرچه مفصل پاهای عقب گاو ظریف تر باشد، گاو شیروارتر است. ۳- هرچه پاهای عقب گاو، ظریف تر و زاویه آنها داسی شکل (بسته تر) باشد، مناسب تراست. به طوری که هرچه فاصله چاله شیر تا آخرین دنده از قسمت عقبی حیوان بیشتر باشد، آن حیوان غذای بیشتری می تواند بخورد و قدرت تولید بالاتری دارد. رنگ خروس چه نقشی در انتخاب دارد؟ بنابراین همانطور که ملاحظه می کنید هر چه سن کودک بیشتر می شود به تناسب احتمال برطرف شدن علائم آلرژِی به پروتئین گاوی نیز بیشتر می شود .

دیدگاهتان را بنویسید